اخبار

بازار بورس ۹ دی / سبزپوشی دارویی‌ها با آغاز آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی

شاخص کل بازار بورس ۹ دی به دنبال افزایش شدت عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، با افتی ۱.۷۵ به کار خود پایان داد. شاخص هم‌وزن نیز ۰.۸ درصد افت کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۹ دی شاخص کل با ثبت افت ۱.۷۵ درصدی باز هم به کانال یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحدی عقب نشست تا روند نوسانی شاخص کل بین کانال‌های ۱.۴ و ۱.۵ میلیون واحدی همچنان تداوم داشته باشد. از سوی دیگر شاخص هم‌وزن هم با افتی ۰.۸ درصدی روبه‌رو بود. همچنین در چارچوب معاملات امروز بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان معامله انجام شد. فرابورس نیز با مجموع ارزش معاملات ۷ هزار میلیارد تومانی و افت نیم درصدی شاخص کل به کار خود پایان داد.

امروز نمادهای کاما، برکت و شپنا بیش‌ترین میزان معاملات را به خود اختصاص دادند و همچنین بیش‌ترین ارزش معاملات متعلق به نمادهای مربوط به گروه کانه‌های فلزی و دارویی بود.

امروز صحبت‌های وزیر اقتصاد در خصوص عرضه دارادوم تا پایان سال ۹۹ باعث شد که روند معاملات پالایشی‌ها و بانکی‌ها نزولی شود. به این ترتیب پالایشی‌ها که دیروز را با صف خرید به پایان برده بودند، امروز با صف فروش به کار خود پایان دادند. همچنین خبر آغاز آزمایش‌های انسانی واکسن کرونای ایرانی توسط شرکت داروسازی برکت – از زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان امام – باعث افزایش معاملات مثبت نماد برکت و حتی دیگر نمادهای دارویی شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا