اخبار

عشقی: برنامه ای برای تعطیلی بازار نداریم

رئیس سازمان بورس در مورد تعطیلی بازار توضیح داد که سازمان بورس برنامه ای برای بستن بازار را ندارد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری ایلنا، محید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه نخستین همایش ملی اقتصاد هوشمند و توسعه مالی درمورد اینکه با توجه به اینکه شاخص کل بورس امروز کاهشی پنج درصدی داشت، آیا سازمان برنامه‌ای برای تعطیلی بازار دارد یا خیر توضیح داد: سازمان قصد بستن بازار را ندارد.

عشقی در خصوص بازگشایی نمادهای استانی، اظهار کرد: باید دستورالعمل آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت اصلاحاتی داشته‌باشد و مجامع برگزار شود تا این نمادها بازگشایی شوند.

وی در خصوص زمان بازگشایی این‌ نمادها نیز گفت: برای بازگشایی این نمادها هنوز زمان تعیین نشده و در حال بررسی هستیم و نمی‎‌توان زمان دقیقی برای آن اعلام کرد.

امروز، دوشنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه بازار ریزش ١٢۵ هزار واحدی را تجربه کرد که بیش از منفی ۵ درصدی بود و طبق ماده ٣٢ قانون بازار و اوراق بهادار باید در این شرایط تا حداکثر سه روز کاری تعطیل شود.

بر اساس این گزارش، طبق بند سه ماده چهار دستورالعمل نحوه تشخیص شرایط اضطراری موضوع ماده ۳۲ قانون بازار اوراق بهادار در صورتی که بازارهای بورس یا خارج از بورس (بازار پایه) در طول یک روز معاملاتی بیش از پنج درصد کاهش داشته باشد، سازمان بورس و اوراق بهادار مجاز است با تشخیص شرایط اضطراری موضوع را برای تصمیم گیری جهت تعطیلی سه روزه بازار سرمایه در شورای عالی بورس مطرح کند.

محسن علیزاده، عضو شورای عالی بورس با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: دولت با حمایت از بورس، روند متعادل آن را تداوم داده و سرمایه‌های خرد را حفظ کند وگرنه تجربه نشان داده با خروج پول از بازار سرمایه هم کنترل بازار ارز، مسکن، خودرو و… و هم حفظ سرمایه‌های اجتماعی دولت بسیار دشوار خواهد بود.

علیزاده اظهار کرد: طی تماس تلفنی با رئیس سازمان بورس در خصوص منفی شدن بیش از پنج درصدی شاخص کل بورس و اعمال ماده ۳۲ قانون بازار و اوراق بهادار مذاکره کردم، در صورت تداوم وضعیت، اعمال ماده ۳۲ قانون لازم و ضروریست.

منبع
ایلناباشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا