اخبار

صادرات محصولات بخش معدن و صنایع معدنی از ۳ میلیارد دلار عبور کرد

ارزش صادرات محصولات بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۲، با افزایش جزئی نسبت به سال گذشته به بیش از ۳ میلیارد دلار رسید.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از ایمیدرو، میزان صادرات بخش معدن و صنایع معدنی از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ۱۴۰۲، ۱۵ میلیون و ۸۱۲ هزار تن و به ارزش ۳ میلیارد و ۳۲۰ میلیون دلار بود. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۳ میلیون و ۷۱۷ هزار تن به ارزش ۳ میلیارد و ۲۷۵ میلیون دلار بود.

از میزان صادرات صورت گرفته در سه ماهه امسال، یک میلیارد و ۶۵۶ میلیون و ۱۶۰ هزار دلار در بخش «فولاد و محصولات فولادی»، ۲۶۲.۸۷ میلیون دلار «گندله»، ۲۰۴.۲ میلیون دلار «سایر معادن و صنایع معدنی»، ۲۰۱.۷۵ میلیون دلار «مس و صنایع پایین دستی»، ۱۶۲.۷ میلیون «کنسانتره آهن»، ۹۳.۸ میلیون دلار «آهن اسفنجی» و نیز ۱۹۷.۰۱ میلیون دلار در بخش «آلومینیوم و محصولات پایین» دستی بوده است.

همچنین، ۱۶۳.۹۴ «زنجیره روی»، ۹۳.۸ میلیون دلار «آهن اسفنجی»، ۹۲.۷ میلیون دلار «زغال سنگ و کک» و ۹۱.۷۸ میلیون دلار «زنجیره سیمان»، ۵۱.۲۷ میلیون دلار «انواع سنگ و محصولات مرتبط»، ۴۵.۲۶ «زنجیره مولیبدن»، ۳۳.۶۲ «سنگ آهن دانه بندی»، ۲۴.۵ میلیون دلار «انواع فرو»، ۲۳ میلیون دلار «زنجیره سرب» و نیز ۱۱.۶ میلیون دلار در بخش «زنجیره کروم» صادر شده است.

افزون بر این، در بخش های دیگر نظیر سرامیک و کاشی، پودر آلومینا، آنتیموان، تیتان، نیکل، میکا، فلزات و سنگ های گرانبها و غیره، زیر ۱۰ میلیون دلار صادر شد

منبع
ایمیدرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا