اخبار

نامه شورای آهن و فولاد به وزیر صمت: در افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ گاز تجدیدنظر شود

شورای آهن و فولاد با ارسال نامه ای به وزیر صمت با اشاره به افزایش دو برابری نرخ گاز فولادسازان، خواستار تجدیدنظر در تصمیم افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ گاز این صنایع شد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از چیلان، شورای آهن و فولاد ایران در نامه ای خطاب به عباس علی‌آبادی، وزیر صمت با بیان اینکه افزایش دوبرابری نرخ گاز فولادسازان باعث از بین رفتن مزیت نسبی گاز برای تولید فولاد خواهد شد، خواستار بازنگری و تجدیدنظر در این تصمیم شده است.

نامه شورای آهن و فولاد به وزیر صمت
نامه شورای‌ آهن و فولاد به وزیر‌ صمت
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

در این نامه که به امضای روسای تشکل‌های زنجیره فولاد از جمله انجمن سنگ آهن ایران، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و انجمن نوردکاران فولادی ایران رسیده و رونوشت آن نیز برای معاون‌ اول رئیس جمهوری ارسال شده است، از ۳۰ برابر شدن نرخ گاز صنعت فولاد طی چهار سال گذشته انتقاد شده و تاکیده شده که بر اساس چه مبنایی نرخ گاز واحدهای احیاء مستقیم، حدود ۶۰ درصد خوراک پتروشیمی تعیین شده است؟

شورای آهن و فولاد همچنین با بیان اینکه با اجرای این مصوبه بسیاری از شرکت‌های کوچک فولادسازی زیانده و چه بسا در سال رشد تولید دچار تعطیلی خواهند شد، سوال کرده که چرا بر خلاف قانون بودجه، نرخ سوخت فلزات از سایر صنایع تفکیک شده است؟

منبع
چیلان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا