اخبار

علت ریزش بازار بورس در روزهای گذشته چه بود؟

رئیس سازمان بورس علت ریزش بازار بورس طی روزهای گذشته را دامنه نوسان دانست و اعلام کرد افراد بر اساس میزان ریسک‌پذیری خود سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه امضای تفاهم‌نامه میان سازمان بورس و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، گفت: کمیته مرکز پژوهش‌های سازمان هفت عضو دارد که براساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است از سطح فرد گسترش یافته و با دانشگاه‌های بزرگ در ارتباط باشد.

عشقی با بیان اینکه اتفاقاتی که از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱ رخ داده بود تحلیل چندانی روی آن انجام نشده بود، اظهار کرد: این اطلاعات را به صورت ناشناخته در اختیار یک گروه قرار دادیم که نتایج خوبی داشت، البته به طور کامل منتشر نشده است.

امسال تمرکز بازار سرمایه بر بحث تامین مالی پروژه‌ها و صنایع تولیدی است

وی با اشاره به اینکه بحث‌هایی چون حاکمیت شرکتی نیازمند برخی تغییرات در حوزه علمی و اجرایی است، ادامه داد: ضمن آنکه امسال تمرکز بازار سرمایه بر بحث تامین مالی پروژه‌ها و صنایع تولیدی است.

دامنه نوسان؛ علت ریزش بازار بورس در روز دوشنبه

رئیس سازمان بورس در مورد علت ریزش بازار بورس، گفت: یکی از دلایلی که سبب اُفت سنگین بازار در روز دوشنبه شد، به بحث دامنه نوسان بازمی‌گردد؛ زیرا با افزایش دامنه نوسان هیجانات بازار با سرعت بیشتری تخلیه می‌شود.  

وی ادامه داد: نمی‌توان معامله‌گران را کنترل کرد و همیشه توقع داشت رو به بالا خرید کنند؛ این موضوع باعث شد تا عرضه‌ها در دو روز گذشته افزایش یابد.

افراد بر اساس میزان ریسک‌پذیری خود سرمایه‌گذاری کنند

عشقی با بیان اینکه اکنون شرایط بنیادی شرکت‌های بورسی، نهادهای مالی، منابع مالی بازرگردان‌ها قابل مقایسه با سال ۹۹ نیست، خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بازار را همیشه از نوسانات مصون بداریم؛ به همین خاطر ابزار و صندوق‌هایی ایجاد شد تا افراد بر اساس میزان ریسک‌پذیری خود در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

به گفته وی، در میان‌مدت و بلندمدت با توجه به فرآیند دوسویه شدن جریان معاملات در بازارسرمایه شرایط این بازار بهتر خواهد شد.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا