اخبار

ETF بانکی جدید تا پایان سال عرضه می‌شود

وزیر اقتصاد و دارایی طی گفت‌وگویی از تسریع فرایند آماده‌سازی ETF بانکی جدید یا صندوق دارادوم و عرضه آن تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در رابطه با وضعیت فعلی و زمان عرضه باقیمانده سهام دولت در سه بانک در قالب ETF بانکی جدید گفت: کمیته‌ای با هدف رصد دقیق شرایط و مقتضیات تشکیل شده و زمان دقیق عرضه صندوق دارادوم و صندوق فولادی‌ها را تعیین می‌شود و اگر شرایط فراهم و زمینه مشارکت عموم و فراگیری عرضه مهیا باشد، باقی‌مانده سهام دولت در سه بانک‌ تا پایان سال جاری عرضه خواهد شد.

وزیر اقتصاد در رابطه با صندوق دارا دوم اضافه کرد: در صدد تسریع انتقال مالکیت و مدیریت شرکت‌های دولتی در فهرست واگذاری و باقیمانده سهام دولت در بسیاری از شرکت‌ها به بخش خصوصی و عموم مردم هستیم. تجربه دنیا ثابت کرده بخش خصوصی پیشران توسعه است.

دژپسند همچنین گفت: هدف از واگذاری‌ها انتقال مالکیت و مدیریت بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی بوده تا با پررنگ شدن نقش این بخش در اقتصاد، حضور دولت به صورت مستقیم کم‌تر شود.

وزیر اقتصاد در پایان نیز اضافه کرد: دولت باید به وظایف حاکمیتی ازجمله سیاست‌گذاری، تنظیم‌گری و ریل‌گذاری به جای تصدی‌گری بپردازد. چرا که در این صورت کارایی اقتصاد با محور شدن بخش خصوصی در اقتصاد و منحصر شدن کارکرد دولت در سیاست‌گذاری و نظارت، افزایش می‌یابد.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا