اخبار

آغاز بورس ۸ مهر / افت ۲ درصدی شاخص و ریزش از محدوده حمایتی

در آغاز بورس ۸ مهر و با شروع معاملات بورس، شاخص کل تحت تاثیر فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز دو درصد ریزش داشت. نمادهای شاخص‌سازی مانند گروه‌های فلزی، پتروشیمی‌ها و خودرویی‌ها نمادهایی بودند که با فشار عرضه سنگین همراه بودند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در شرایطی که امروز نیز همانند دیروز، بازار با عرضه‌ی شدید در نمادهای شاخص‌ساز روبه‌رو بود، شاخص کل بورس متأثر از فشار عرضه سنگین در نیم ساعت آغازین معاملات، بیش از دو درصد ریزش داشت. به این ترتیب شاخص کل از محدوده حمایتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نیز ریزش کرد.

با این حال، فولاد، فملی، وبملت، پترول و دارایکم پنج نمادی هستند که با تغییر در روند معاملات آن‌ها، کمی سهامداران به آینده امروز بازار سهام کمی امیدوارتر شدند.

با ریزش از محدوده حمایتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد، بازار بورس در نقطه‌ای مهم و آینده‌ساز قرار گرفته است. هرچند امید می‌رود در ادامه‌ی بازار امروز به کمک حقوقی‌ها شاهد تعادلی نسبی در روند معاملات باشیم.

در آغاز بورس ۸ مهر تقریباً ۸۵ درصد سهم‌های موجود در بازار سهام صف فروش بودند، اما در ادامه معاملات برخی صف‌های فروش در برخی نمادهای شاخص‌ساز جمع شد.

با حمایت حقوقی‌ها در گروه‌های فلزات اساسی صف فروش فولاد برچیده شد و نماد فملی به سمت تعادل پیش می‌رود. پالایشی‌ها هم به رنج مثبت بازگشتند و مارون و شاروم صف خرید تشکیل دادند.

انتظار نمی‌رود این دسته از حمایت‌ها در جهت صعودی کردن بازار سهام تأثیر قابل توجهی داشته باشد اما حداقل می‌تواند باعث بازگشت بازار سهام به محدوده‌ی حمایتی و عدد یک میلیون ۵۰۰ هزار واحد شود.

در شرایطی که به نظر می‌رسد مثبت شدن بازار از طریق خرید حقوقی‌ها خیلی پایداری ندارد، به نظر می‌رسد بازار نیازمند این حمایت حقوقی‌ها برای اعتمادسازی مقطعی باشد تا سرمایه از سمت حقیقی برای پیشرفت بازار تأمین شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا