اخبار

بازار بورس ۱۶ مهر / رشد یک‌دست بازار و پیشروی بانکی‌ها در آخرین روز هفته

بازار بورس ۱۶ مهر در حالی به معاملات خود پایان داد که شاخص کل ۱.۷۲ درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد رسید. رشد شاخص هم‌وزن نیز نشانگر رشد سراسری بورس بود. ارزش مجموع معاملات امروز نیز به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، با اینکه در مقطعی از معاملات امروز شاهد شدت عرضه در نمادهای بزرگ بودیم، اما تقاضا بر عرضه غلبه کرد. به این ترتیب در پایان معاملات شاهد رشد شاخص کل تحت تأثیر افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بودیم. با توجه به رشد شاخص هم‌وزن می‌توان نتیجه گرفت که کلیت بازار بورس در حال تثبیت در وضعیت تعادل است. ارزش کل معاملات امروز نیز به عدد ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.

هرچند برخی کارشناسان معتقد هستند که روند صعوی امروز و دیروز مقطعی بوده و فعلا تحت تاثیر انتخابات آمریکا و نوسان نرخ دلار، بورس وضعیتی نوسانی خواهد داشت، گروهی دیگر از کارشناسان از ادامه‌ی این روند صعودی در هفته‌ی بعد سخن می‌گویند.

در جریان معاملات بازار بورس ۱۶ مهر شاهد پیشتازی گروه بانکی در میزان حجم معاملات بودیم. همچنین نمادهای خودرویی پس از اصلاح زیاد در بورس روند صعودی در پیش گرفتند. بنا بر تحلیل کارشناسان حوزه‌ی بورس، نمادهای ارزی که در دوره‌ی اصلاح، اصلاح کمی داشتند به دلیل ثابت نبودن نرخ دلار مدتی با روندی نوسانی مواجه خواهند بود.

بیشترین اثر افزایشی در شاخص کل بورس امروز متعلق به نمادهای رمپنا، فارس، وبملت، شبندر، اخابر، خودرو و فملی بود.

در خبر مهم دیگری، وزیر اقتصاد ورود دارا سوم به بازار را اعلام کرد و گفت: باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات عرضه خواهد شد و امیدواریم این موضوعات تداوم داشته باشد تا به ثبات بازار سرمایه کمک کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا