اخبار

بازار بورس ۱۴ مهر / پس‌رفت به کانال ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد

بازار بورس ۱۴ مهر تحت تأثیر همزمانی ریزش ارزش دلار و فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، ریزش کرده و وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۱۴ مهر، شاخص کل بازار تحت تاثیر معاملات منفی نمادهای شاخص‌ساز و صف‌های فروش زیاد افتی ۲.۱۶ درصدی را تجربه کرد و به کانال یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد بازگشت. در کنار این‌ها، ریزش نیم‌ درصدی شاخص هم‌وزن نیز بیانگر کلیت قرمز بورس امروز است.

در جریان معاملات امروز شاهد حمایت حقوقی‌ها از سهام نمادهایی مثل فولاد، فملی، فارس و شبندر بودیم؛ به گونه‌ای که به صورت تقریبی، بیش از ۳۰ درصد معاملات این نمادها از سوی حقوقی‌ها انجام شد.

امروز میزان ارزش مجموع معاملات ۱۱,۵۶۹ میلیارد تومان شد و در مقایسه با روز گذشته شاهد روند کاهشی مجموع معاملات بورس هستیم که احتمالاً در ادامه‌ی قفل شدن بازار در صف‌های فروش شکل گرفته است.

در نتیجه‌ی جو هیجانی حاکم بر بازار بورس، صف‌های فروش میلیونی در نمادهای شاخص‌ساز ایجاد شد. طبق پیش‌بینی کارشناسان، تا زمان انتخابات آمریکا، این وضعیت نوسانی ادامه‌دار خواهد بود و باید منتظر ماند که نرخ ارز به نحوی ثابت شود.

نمادهای خودرویی در بازار بورس ۱۴ مهر شرایط خوبی را تجربه کردند و با وضعیتی مطلوب در رنج مثبت بورس معامله شدند. علاوه بر این در معاملات مربوط به گروه سیمان نیز تحرکات مثبتی دیده شد.

افت شاخص هم‌وزن و شاخص کل در حالی امروز اتفاق افتاد که انتظار می‌رفت تحرکات حقوقی‌ها در ابتدای روند معاملات، مثبت شدن بازار سهام را در پی داشته باشد اما در ادامه این اقدامات در برابر فشار عرضه‌ی بسیار شدید موفق نبود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا