اخبار

بازار بورس ۱۰ آبان / بازگشایی فارس چه تاثیری بر بورس داشت؟

در پایان معاملات بازار بورس ۱۰ آبان شاخص کل رشد ۱.۳۵ درصدی را تجربه کرد و به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی بازگشت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۱۰ آبان در حالی به کار خود پایان داد که بعد از دو هفته ریزش به صورت مداوم، بالاخره وارد روندی صعودی شد و با رشد ۱.۳۵ درصدی به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بازگشت. شاخص هم‌وزن نیز مثبت بود و به این ترتیب می‌توان گفت بازار روندی مثبت را آغاز کرده است. ارزش مجموع معاملات امروز نیز به ۹۵۴۰ میلیارد تومان رسید.

امروز در جریان معاملات شاهد تقاضای بسیار زیادی بودیم و همین افزایش تقاضای قابل توجه بود که روند کلی معاملات را صعودی کرد. گروه‌های خودرویی، فلزات اساسی، پتروشیمی، معدنی و بانکی همه امروز روندی مثبت داشتند.

نمادهای فولاد، فملی و کگل بیشترین نقش مثبت و افزاینده را در بازار امروز ایفا کردند. نماد فارس نیز با افتی سه درصدی موجب شد رشد ۲۰ هزار واحدی شاخص کل به حدود ۱۶ هزار برسد و به این ترتیب عنوان کاهنده‌ی اصلی بازار را به خود اختصاص دهد. همچنین نماد خساپا که امروز بازگشایی شد، روندی صعودی در پیش گرفت.

روند صعودی بازار سهام که از امروز شروع شده، در حالی رخ داده که این هفته انتخابات آمریکا به سرانجام خواهد رسید و به نظر می‌رسد بازار سهام انتخابات آمریکا را پیش‌خور کرده است و کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که روند بازار سهام بعد از انتخابات امریکا فارغ از نتیجه انتخابات، روند صعودی در پیش خواهد گرفت.

همچنین به دنبال ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه، پیش‌بینی می‌شود که عرضه در بازار سهام فردا کمی بیشتر از امروز باشد اما همچنان صعودی بماند یا حداقل از هفته‌های گذشته روند بهتری را تجربه کند. همچنین پیرو ابلاغیه بورس اوراق بهادار تهران، ارسال سفارش فروش سهام با ارزش کمتر از پنج میلیون ریال تخلف معاملاتی محسوب خواهد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا