اخبار

بازار بورس ۷ آبان / مقدار نزول شاخص کل به ۱.۱۵ درصد رسید

بازار بورس ۷ آبان در حالی به معاملات خود پایان داد که شاخص کل با ۱.۱۵ درصد افت، به کانال ۱.۲ میلیونی سقوط کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاهد بودیم که شاخص کل از کانال ۱.۳ میلیونی به کانال ۱.۲ میلیونی سقوط کرد و با ۱.۱۵ درصد افت به یک میلیون و ۲۸۷ هزار واحد رسید.

در جریان معاملات امروز نمادهای خودرو، کچاد، فخوز، نوری و پاکشو بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل و شپنا، تاپیکو، شتران، فولاد و پارسان بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را داشته‌اند. بیشترین حجم معاملات نیز متعلق به نمادهای خودرو، وبصادر و وپارس بود و دارایکم، خودرو و شبندر بیشترین ارزش معاملات را رقم زده‌اند.

در روند معاملات بازار بورس ۷ آبان ، تقاضا در بازار سهام به شدت افزایش یافت و نمادهای شاخص‌ساز به رنج مثبت خود بازگشتند. علی رغم سقوط امروز شاخص کل، اما در میانه و پایان روند معاملات امروز، شاهد شکل‌گیری روندی مثبت بودیم؛ به نحوی که شاخص کل بورس به افت ۱۵ هزار واحدی رسید. هرچند شاخص کل امروز مثبت نشد اما برآیند کلی وضعیت معاملات نشان می‌دهد بازار می‌خواهد به سمت معاملات مثبت برود.

نشانه‌های کوچک اما مثبت پایان معاملات امروز در حالی رخ داده که امروز امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس اول مجلس در نطق پیش از دستور جلسه علنی مجلس در رابطه با وضعیت بازار بورس ضمن تجلیل از پیگیری قوه قضاییه در خصوص رسیدگی به خاطیان بورس، خبر از رسیدگی مجلس به این موضوع نیز داد.

طبق تحلیل کارشناسان، انتخابات آمریکا روند بازار سهام را نزولی کرده است و به نظر می‌رسد تا مشخص شدن تکلیف قیمت دلار و انتخابات آمریکا، روند بازار سهام نزولی و یا نوسانی خواهد ماند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا