اخبار

بازار بورس ۶ آبان / یک قدم تا ریزش شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی

بازار بورس ۶ آبان در حالی به کار خود پایان داد که علی رغم افزایش نسبی تقاضا در ابتدای معاملات، در ادامه فشار عرضه غالب شد و شاخص کل ۲.۵ درصد افت کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، شاخص کل بورس امروز در ابتدای معاملات بالاخره بعد از چندین روز شروع منفی نشانه‌هایی از واکنش مثبت را نشان داد اما در ادامه شاهد شدت پیدا کردن مجدد عرضه بودیم. به این ترتیب در پایان معاملات بازار بورس ۶ آبان شاخص کل با ۲.۵ درصد افت، به عدد یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحد رسید تا در یک قدمی ریزش به کانال ۱.۲ میلیونی قرار گیرد.

نمادهای خودرویی امروز به دنبال صدور افزایش قیمت ۲۵ درصدی خساپا روندی مثبت را تجربه کردند اما در ادامه روند معاملات آن‌ها هم به سمت غلبه‌ی عرضه بر تقاضا رفت.

همچنین ارزش مجموع معاملات بازار بورس ۶ آبان به ۶۷۹۷ میلیارد تومان رسید و نمادهای فولاد، فملی و تاپیکو تاثیرگذاران اصلی شاخص کل بازار سهام بودند.

وضعیت فعلی بازار بورس مشابه وضعیت دوره‌ی رشد آن در ابتدای سال، بدون توجه به پالس‌های مثبت و منفی به روند جاری خود ادامه می‌دهد. طبق تحلیل تکنیکال شاخص کل از سوی برخی کارشناسان، رسیدن شاخص به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد محتمل است و تا مشخص شدن نتیجه انتتخابات آمریکا و قیمت دلار، بازار سهام بین شاخص یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد به نوسان ادامه خواهد داد.

هرچند گروهی دیگری از کارشناسان معتقد هستند، از آنجایی که تا مشخص شدن نتیجه‌ی انتخابات آمریکا بازار افت خود را تجربه کرده، بدون توجه به پیروزی هر کدام از طرفین، روند مثبتی را بعد از انتخابات آمریکا در پیش خواهد گرفت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا