اخبار

بازار بورس ۲۹ مهر / شاخص کل ۳ درصد ریزش کرد

بازار بورس ۲۹ مهر در حالی به معاملات خود پایان داد که به دنبال عرضه‌های سنگین حاکم بر بازار، شاخص کل بورس سه درصد افت کرد و به یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار بورس ۲۹ مهر در پایان معاملات خود شاهد ریزشی سه درصدی بود و به عدد یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد رسید. علی رغم حمایت‌هایی که حقوقی‌ها در برخی نمادها انجام دادند اما همچنان فشار عرضه بر بازار حاکم بود و مانع از بازگشت شاخص کل بازار سهام شد.

با توجه به ریزش یک و نیم درصدی شاخص هم‌وزن می‌توان نتیجه گرفت که کلیت بازار سهام در وضعیت منفی قرار دارد.

در جریان معاملات بازار بورس ۲۹ مهر اکثر نمادها از جمله نمادهای شاخص‌ساز مانند گروه‌های خودرویی، فلزات اساسی، پالایشی و پتروشیمی روندی منفی را تجربه کردند و صف فروش داشتند.

امروز شاهد حمایت از سهم‌هایی مانند شپنا و وبملت بودیم، هرچند کاری از پیش نبردند و نتوانستند بر عرضه‌ی شدید در این نمادها غلبه کنند. در این میان می‌توان گفت نمادهای بانکی وضعیت بهتری نسبت به دیگر نمادهای بازار داشتند.

همچنین امروز معاملات خرد سهام عدالت نیز متوقف شد و از طرفی نیز وزیر اقتصاد از تامین بودجه ۳۳ هزار میلیارد تومانی از بازار سهام خبر داد.

علی رغم سیگنال مثبت لغو تحریم تسلیحاتی، بازار بورس همچنان واکنش مثبتی از خود نسبت به آن نشان نداده است و امروز نیز به نزول خود ادامه داد. همچنین امروز نرخ ارز نیز روند نزولی گرفت و تأثیر مضاعفی بر روند نزولی این بازار ارزمحور گذاشت.

در چنین شرایطی همچنان کارشناسان عقیده دارند که وضعیت بازار بورس تا نتیجه انتخابات آمریکا ثبات نخواهد داشت و دائم در نوسان خواهد بود. البته در این بین برخی صاحب‌نظران هم مدعی هستند این ریزش‌ها دستوری بوده و دولت به دنبال تأمین بودجه از بازار سهام است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا