اخبار

بازار بورس ۲۸ مهر / قرمزپوشی بازار به دنبال تداوم جو هیجانی روز گذشته

بازار بورس ۲۸ مهر به دنبال عرضه شدید در اکثر نمادهای بازار، با افت ۳.۵ درصدی شاخص کل روبه‌رو شد و به یک میلیون و ۴۶۲ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار بورس ۲۸ مهر در ادامه‌ی روند ریزشی روز گذشته‌ی خود امروز نیز افت کرد. به این ترتیب شاخص کل طی دیروز و امروز در مجموع حدود ۸۵ هزار واحد افت کرد و به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد عقب‌گرد داشت. امروز در شرایطی جو هیجانی بازار باعث ایجاد صف‌های فروش شد که سهم‌های بازار با نرخ دلار زیر ۲۰ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرند و ارزنده محسوب می‌شوند.

امروز گروه‌های فلزات اساسی، خوردویی‌ها، پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها به دنبال فشار عرضه‌ی بالا، افت زیادی را تجربه کردند. فشار عرضه در این گروه‌ها به حدی زیاد بود که حتی کمک حقوقی‌های بازار در مقطعی از روز نیز نتوانست کاری از پیش ببرد.

نمادهای فملی، شتران، فولاد، کگل و شپنا نمادهایی بودند که بیشترین حمایت را داشتند اما حجم عرضه در این نمادها به شدت زیاد بود. حتی نمادهای خودرویی که به اعتقاد برخی کارشناسان روی بازار سهام بسیار تأثیر دارند، با این که در دو هفته گذشته روند خوبی را تجربه کرده بودند، امروز منفی شدند.

در خبر مهم دیگری، داوود رزاقی، مدیر صندوق پالایشی یکم اعلام کرد که احتمال دارد بازگشایی نمادهای پالایشی در دو روز پیش رو انجام شود.

به این ترتیب بازار بورس ۲۸ مهر همانند روز قبل از خود، رفتاری غیرمنطقی بروز داد و تحت تأثیر انتخابات آمریکا، واکنش خاصی به سیگنال‌های مثبت خبر لغو تحریم‌های تسلیحاتی پس از ۱۰ سال و نرخ دلار نشان نداد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا