اخبار

بازار بورس ۲۷ مهر / ریزش غیرمنتظره‌ی شاخص کل بورس

بازار بورس ۲۷ مهر در حالی به معاملات خود پایان داد که با یک ریزش غیرمنتظره‌ شاهد بیش از سه درصد کاهش شاخص کل بودیم. این افت در شرایطی رخ داده که تحریم‌های تسلیحاتی از امروز لغو شد و معاملات صندوق پالایشی یکم در آستانه‌ی آغاز است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، امروز علی رغم سیگنال‌های مثبت موجود مثل افزایش نرخ ارز و همچنین شروع معاملات پالایشی یکم، شاخص کل کاهش بیش از سه درصدی را تجربه کرد و به یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد رسید. از سیگنال‌های مثبت دیگری که مطرح بود می‌توان به لغو تحریم تسلیحاتی ایران اشاره کرد که مطابق پیش‌بینی قبلی کارشناسان بورس، نتوانست تأثیر مثبتی بر بورس بگذارد. به این ترتیب با بررسی شاخص کل و شاخص هم‌وزن می‌توان نتیجه گرفت فضای کلی حاکم بر امروز بازار منفی بود و صف‌های فروش طولانی برقرار بودند.

امروز حتی سیر معاملات نمادهای پالایشی نیز به بالا رفتن قیمت دلار و شروع معاملات صندوق پالایشی یکم واکنش منفی نشان داد و روندی نزولی پیدا کرد. همچنین نمادهای خودرویی با این که طی دو هفته اخیر روندی مثبت را تجربه کردند ولی امروز با صف‌های فروش سنگین همراه شدند.

همچنین امروز محصولات شیمیایی، بانک‌ها و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات ۵۱۷.۶ میلیارد تومان، ۴۷۱.۷ میلیارد تومان و ۴۶۲ میلیارد تومان برترین صنایع بودند.

بنا بر تحلیل بعضی از کارشناسان حوزه‌ی سهام و بازار بورس، می‌توان گفت یکی از عوامل موثر بر روند ریزشی بازار بورس ۲۷ مهر ، خبر احتمال استیضاح رئیس جمهور در مجلس است. با این که این خبر در حد گمانه‌زنی‌ و احتمال مطرح شد و کار به جایی نبرد، اما به هر جهت فضای بورس را دچار هیجان کرد.

با توجه به وضعیت روزهای اخیر بازار سرمایه و تحلیل‌های متعدد کارشناسان، انتظار می‌رود بازار بورس که به تثبیت قیمت دلار بی‌اعتماد است و فعلاً انتخابات آمریکا را محور متغیرهای خود قرار داده است، تا مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا روندی سینوسی را طی کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا