اخبار

بازار بورس ۲۳ مهر / عرضه سنگین در فلزات و خودرویی‌ها شاخص کل را منفی کرد

بازار بورس ۲۳ مهر تحت تأثیر فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز در پایان معاملات خود شاهد ریزش بیش از یک درصدی شاخص کل بود. به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۵۶۰ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات امروز بورس، نمادهای مربوط به فلزات اساسی و خودرویی علی رغم عملکرد خوب یکی در دوره اصلاح و دیگری در دوره بعد از اصلاح، روندی منفی در پیش گرفتند.

به این ترتیب تحت تأثیر فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز فلزات اساسی و خودرویی، شاخص کل بیش از یک درصد افت داشت و به یک میلیون و ۵۶۰ هزار واحد رسید. همچنین در جریان معاملات بازار بورس ۲۳ مهر، ارزش معاملات خرد سهام به حد ۱۰۸۲۵ میلیارد تومان رسید. امروز شاخص هم‌وزن نیز منفی بود که نشان‌گر منفی بودن کل بازار است. از سویی دیگر برخی از شنیده حاکی از عرضه‌ی سنگین حقوقی‌ها در جریان معاملات امروز دارد.

امروز نمادهای پالایشی و پتروشیمی‌ها عملکرد خوبی داشتند و در روندی مثبت قرار گرفتند. به نظر می‌رسد این نمادها که نمادهایی ارزمحور محسوب می‌شوند و وابستگی شدیدی به آن دارند، به دنبال افزایش قیمت ارز این روند صعودی را در پیش گرفته‌اند.

البته باید اشاره کرد که نمادهای بازار سهام در حال حاضر با دلار ۲۰ هزار تومانی معامله می‌شوند و این در شرایطی است که قیمت دلار در بازار آزاد بسیار بیشتر است.

گفته می‌شود دلیل بی‌توجهی بورس به نرخ دلار، انتخابات آمریکا و نتایج آن است که این روزها به محور متغیرهای بازار تبدیل شده است.

اتفاق مهم دیگر بازار بورس ۲۳ مهر، برگزاری مجمع نماد شستا بود. در این مجمع در رابطه با موضوعاتی چون تعیین بازیگردان، مبلغ سود و افزایش سرمایه گفت‌وگو شد. در پایان مبلغ سود شستا ۱۲۰ تومان برای هر سهم شناسایی شد. همچنین امروز اعلام شد نماد فخوز نیز افزایش سرمایه ۱۶۲ درصدی از محل سود انباشته خواهد داشت.

به نظر می‌رسد علی رغم پایان کاهشی بورس در پایان هفته، در هفته‌ی آینده شاهد روندی مثبت باشیم چرا که انتظار می‌رود حجم عرضه کمتر می‌شود. و همچنین امروز و روزهای گذشته از بازار سهام حمایت‌هایی صورت گرفت و اقدام به جمع‌آوری صف‌های فروش شد. با توجه به سیگنال‌های مثبتی که از اخبار بورس به گوش می‌رسد، به نظر می‌رسد که بازار سهام دوباره روندی صعودی را در پیش خواهد گرفت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا