اخبار

بازار بورس ۲۱ مهر / بازار با افزایش تقاضا پایان یافت / سیگنال مهم برای بورس فردا

در پایان معاملات بازار بورس ۲۱ مهر ، شاخص کل با افت بیش از یک درصدی روبه‌رو شد و به عدد یک میلیون و ۵۷۹ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز با ریزش همراه بود اما علی رغم این روند کاهشی، روند معاملات در ساعت پایانی معاملات امروز بهبود پیدا کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار بورس ۲۱ مهر یک درصد افت داشت و به یک میلیون و ۵۷۹ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز ریزش داشت و روندی منفی در پیش گرفت. علی رغم روند کاهشی امروز، روند معاملات در ساعت پایانی امروز بهبود پیدا کرد و با توجه به آن احتمالاً روند بازار فردا بهتر است. ارزش معاملات خرد امروز بازار نیز ۱۶۳۸۲ میلیارد تومان بود.

در جریان معاملات امروز بازار سهام البته شاخص هم‌وزن در مقطعی رشد داشت و مثبت شد. به این ترتیب در بازار امید به بازگشت روند صعودی شکل گرفت؛ هر چند در ادامه‌ی کار به دنبال افزایش عرضه در نمادهای بزرگ بورس، روند سهام مجدداً نزولی شد.

گروه‌های خودرویی و بانکی با ارزش معاملات زیاد و قابل‌توجه، روند مثبتی در پیش گرفتند. گروه‌های فلزات اساسی و پتروشیمی‌ها اما امروز روند خوبی را در بازار تجربه نکردند. امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان (شپنا) و ایران‌خودرو (خودرو) بیشترین اثر تقویتی شاخص بورس را داشتند و نمادهای فولاد مبارکه (فولاد)، ملی مس (فملی)  بیشترین اثر کاهش در شاخص بورس را داشته‌اند.

همچنان مشاهده می‌شود که بازار بورس علی رغم افزایش نرخ دلار و گذشتن آن از مرز ۳۰ هزار تومان، به این افزایش نرخ توجهی نشان داده است و بیشتر مبنای خود را انتخابات آمریکا قرار داده است و به خاطر شانس بیشتر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در نظرسنجی‌ها نسبت به افزایش قیمت دلار واکنشی نشان نمی‌دهد. البته طبق تحلیل کارشناسان دوره اصلاح بازار سهام به اتمام رسیده است و بازار در حال رسیدن به تعادل است.

باید توجه داشت که تعادل بازار به معنای افت نداشتن نیست، بلکه به این معناست که دیگر ریزش سنگینی اتفاق نخواهد افتاد و بازار در رنج مثبت و منفی نوسانات مقطعی خواهد داشت. محدوده یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد در بازار سهام محدوده مقاومتی شاخص کل محسوب می‌شود. شاخص کل باید از طریق تقاضای زیاد و روند صعودی پرقدرت بتواند از این محدوده عبور کند تا بتواند روند صعودی جدی و پایدار خود را آغاز کند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، باید توجه داشت که در نیم ساعت پایانی معاملات بازار بورس ۲۱ مهر در روند معاملات بهبود پیدا کرد و بسیاری از صف‌های فروش جمع شد که این مسأله نشانه‌ای مبنی بر روندی بهتر برای بازار فردا محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا