اخبار

آغاز بورس ۱۲ مهر / رشد شاخص کل و هم‌وزن بازار را به تعادل رساند

در آغاز بورس ۱۲ مهر شاهد افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بودیم. شاخص هم‌وزن نیز بعد از یک هفته حدود نیم درصد مثبت شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، جو پرهیجانی که در طول هفته گذشته بر بازار بورس حاکم بود، در ادامه‌ی به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا در امروز، ۱۲ مهر کنترل شد. به این ترتیب شاهد مشارکت بیشتر برای خرید هستیم. همچنین مثبت شدن شاخص هم‌وزن بعد از یک هفته در آغاز بورس ۱۲ مهر، نشانه‌ای از مثبت شدن کلیت بازار است.

در آغاز معاملات امروز بورس، شاخص کل بازار با بیش از ۲ درصد رشد، به عدد یک میلیون و ۵۳۵ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز بعد از یک هفته شاهد رشدی در حدود نیم درصد بود. با این اوصاف، هنوز شاهد حضور ۴۰ درصد سهم‌های بازار سهام در مدار منفی و صف فروش هستیم. مثبت شدن امروز بازار بیشتر تحت تأثیر نمادهای خودرویی، پالایشی‌ها و فلزات اساسی بود که در مدار مثبت معامله می‌شوند. بیشترین تأثیر مثبت روی شاخص کل آغاز بورس ۱۲ مهر متعلق به نمادهای فولاد، فملی و کگل بود.

فضای مثبت کلی که بر بازار حاکم بود باعث شد روند صف‌نشینی‌های بازار نیز تحت تاثیر قرار گیرد. در ادامه‌ی حمایت حقوقی‌ها در برخی نمادها و جمع کردن صف‌های فروش، شاهد تزریق پول از سوی سهامداران حقیقی نیز بودیم.

انتظار می‌رود به علت شروع کار بازیگردان‌ها و حمایت آن‌ها از بازار شاهد وضعیت بهتری در هفته‌ی جاری باشیم. این نکته اما باید مورد توجه قرار گیرد که طبق پیش‌بینی‌های قبلی، بازار سهام در کل تا انتخابات آمریکا سیری نوسانی را طی خواهد کرد و به نظر می‌رسد شاخص کل بین یک میلیون و ۴۰۰ تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد در نوسان باشد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا