اخبار

بازار بورس ۱۰ آذر / خیز شاخص کل برای کانال ۱.۵ میلیونی در پایان هفته

در پایان معاملات بازار بورس ۱۰ آذر ، شاخص کل بورس تهران ۲.۷ درصد و شاخص هم‌وزن نیز ۱.۷ درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۱۰ آذر با عملکردی قابل‌توجه توانست با رشدی ۲.۷ درصدی، ۳۸ هزار واحد بیشتر شود. به این ترتیب شاخص کل در کانال یک میلیون و ۴۶۵ هزار و ۹۳۴ واحد تثبیت شد. شاخص هم‌وزن نیز ۱.۷ درصد رشد کرد که حاکی از معاملات مثبت در نمادهای کوچک و بزرگ بازار سهام است.

امروز همچنین ۱۵ میلیارد سهم جا‌به‌جا شد و ارزش کل معاملات بازار را به ۱۸ هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان رساند. شاخص فرابورس نیز بیش از دو درصد رشد را به ثبت رساند و ارزش کل معاملات آن با دو درصد افزایش نسبت به روز گذشته، ۶ هزار میلیارد تومان شد.

بیشترین تأثیر مثبت روی شاخص کل از سوی معاملات نمادهای فارس، فولاد و شستا بود. در معاملات فرابورس نیز سه نماد مارون، بپاس و صبا بیشترین تاثیر مثبت را داشتند. پرمعامله‌ترین نمادهای امروز نیز متعلق به گروه خودرویی، بانکی و فرآورده‌های نفتی بود. نمادهای پیشتاز در زمینه میزان معاملات نیز دارایکم، خودرو و شستا بودند.

با توجه به رشد روزافزون شاخص کل در روزهای اخیر و امروز، به نظر می‌رسد حالا شاخص کل بازار بورس پس از تثبیت در کانال ۱.۴ میلیون، برای فتح کانال ۱.۵ میلیونی خیز برداشته است. با توجه به این که امروز فعالیت پالایشی یکم از سوی سازمان بورس مجاز اعلام شد، انتظار می‌رود شاخص کل بتواند تا پایان هفته‌ی جاری به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی دست پیدا کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا