اخبار

بازار بورس ۹ آذر / شاخص کل بورس ۲.۶ درصد رشد کرد

بازار بورس ۹ آذر با ثبت ۲.۶ درصد رشد شاخص کل، با قدرت در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز رشد قابل‌توجه ۲.۳ درصدی از خود نشان داد. شاخص کل فرابورس نیز ۲.۹ درصد رشد پیدا کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، بازار بورس ۹ آذر در حالی به معاملات خود پایان داد که شاخص کل با خیزی قدرمند و ثبت ۲.۶ درصد رشد، وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی شد. شاخص هم‌وزن نیز ۲.۳ درصد رشد کرد و به این ترتیب می‌توان گفت کلیت بازار مثبت و سبزپوش بود. از سوی دیگر شاخص کل فرابورس نیز رشدی ۲.۹ درصدی را تجربه کرد. همچنین ارزش معاملات بورس امروز بعد از داد و ستد بیش از ۱۶ میلیارد سهم به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید.

بیشترین تأثیر مثبت روی شاخص کل امروز از سوی نمادهای فارس، شستا و تاپیکو بود. در فرابورس نیز نمادهای مارون، بپاس و آریا بیشترین تأثیر را داشتند. همچنین امروز نماد فملی به دنبال مجمع فوق‌العاده با توقف همراه بود. بیشترین ارزش معاملات بازار بورس ۹ آذر متعلق به گروه‌های خودرو، بانک و فراورده‌های نفتی بود. وتجارت‌، خودرو و شستا نیز پرمعامله‌ترین‌ها بودند.

بازار امروز عملکرد بسیار مثبتی از خود به جای گذاشت، به نحوی که توانست کانال ۱.۴ میلیونی را دوباره فتح کند. با توجه به جو مثبت ایجاد شده پس از انتشار خبر تزریق مبلغ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بورس، حتی انتظار می‌رود شاخص بورس تا پایان هفته به کانال ۱.۵ میلیون واحدی برسد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا