اخبار

بازار بورس ۸ آذر / شاخص کل در آستانه کانال ۱.۴ میلیون واحدی

بازار بورس ۸ آذر در چارچوب معاملات خود عملکرد مثبتی نشان داد و با ۱.۷ درصد رشد شاخص کل و ۱.۶ درصد رشد شاخص هم‌وزن به کار خود پایان داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۸ آذر، شاخص کل با ثبت رشدی ۱.۷ درصدی به عدد یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحد رسید و در چند قدمی کانال ۱.۴ میلیونی قرار گرفت. شاخص ‌هم‌وزن نیز ۱.۶ درصد رشد را ثبت کرد. به این ترتیب می‌توان گفت کلیت بازار روندی مثبت در پیش گرفته است. طی معاملات امروز ۱۸ میلیارد سهم به ارزش ۱۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، داد و ستد شد. مجموع ارزش معاملات فرابورس نیز به عدد ۵ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان رسید.

بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل امروز مربوط به سه نماد فارس، فولاد و فملی بود. میزان تقاضا و معاملات مثبت بازار به حدی بود که حتی روند منفی نمادهای خودرو و خساپا نیز تاثیر منفی قابل‌توجهی بر شاخص کل بورس نگذاشت. به طور کلی روند مثبت امروز بورس پس از معاملات سبز نمادهایی چون شستا، فولاد و فملی به وجود آمد و در ادامه‌ی آن سایر نمادها نیز معاملات مثبتی انجام دادند.

تنها گروه‌های خودرویی و بانکی بودند که امروز روند مثبتی از خود نشان ندادند. همچنین امروز نماد فملی به دنبال برگزاری مجمع فوق‌العاده متوقف شد. بیشترین ارزش معاملات امروز نیز متعلق به سه گروه خودرویی، بانکی و فلزات اساسی بود. در گروه خودرویی، نماد خودرو با بیش از هزار میلیارد تومان، پرمعامله‌ترین نماد بورس بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا