اخبار

بازار بورس ۲ آذر / پایان امیدبخش معاملات علی رغم افت شاخص کل

بازار بورس ۲ آذر در شرایطی به کار خود پایان داد که شاخص کل به دنبال افزایش عرضه در اکثر نمادهای شاخص‌ساز، ۷۰۰۰ واحد کاهش را تجربه کرد و منفی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۲ آذر شاخص کل بورس بعد از حدود یک هفته روند صعودی پیش‌رونده، با حدود ۷۰۰۰ واحد کاهش، افت ۰.۵۶ درصدی را به جای گذاشت. همسو با افت شاخص کل، شاخص هم‌وزن نیز افت ۰.۲۳ را تجربه کرد. امروز در بورس بیش از یک میلیون و ۵۶۱ هزار معامله انجام شد و در ضمن آن، میزان ۱۷.۵ میلیارد سهم به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت. امروز شاخص کل بازار فرابورس نیز افت یک واحدی را تجربه کرد و در پایان، ارزش معاملات آن به ۶۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

نمادهای فارس، فولاد و شستا امروز تأثیر قابل‌توجهی بر روند ریزشی شاخص کل داشتند. میزان تأثیر منفی این نمادها به حدی بود که حتی جریان مثبت معاملات نمادهایی همچون فملی و کچاد هم نتوانست آن را خنثی کند. بیشترین ارزش معاملات امروز بازار متعلق به گروه خودرویی و فلزات اساسی بود؛ به گونه‌ای که مجموع معاملات این دو گروه به ۵۰۰۰ میلیارد تومان رسید. بیشترین تعداد معاملات امروز نیز مربوط به نمادهای شستا، خودرو و خساپا بود.

علی رغم پایان منفی بورس، فرایند معاملات در نیمه‌ی پایان امروز نشان‌ داد که روند تعادلی و صعودی به احتمال زیاد فردا دوباره به بازار برخواهد گشت. شاخص کل بازار بورس ۲ آذر در آغاز معاملات ۳۰ هزار واحد کاهش داشت اما در پایان میزان کاهش شاخص کل به ۷۰۰۰ واحد تقلیل پیدا کرد؛ به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود علی رغم پایان منفی بورس، با توجه فرایند معاملات در نیمه‌ی پایان امروز، به احتمال زیاد فردا دوباره شاهد بازگشت روند صعودی و سبزپوشی بازار خواهیم بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا