اخبار

بازار بورس ۱ آذر / ثبت بالاترین ارزش معاملات نیمه‌ی دوم امسال

بازار بورس ۱ آذر در شرایطی به کار خود پایان داد که شاخص کل ۱.۵۸ درصد رشد را تجربه کرد و ارزش معاملات به بالاترین میزان در نیمه دوم امسال رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۱ آذر در پایان معاملات خود توانست روند صعودی روزهای پیشین را ادامه دهد. به این ترتیب شاخص کل با ۱.۵۸ درصد رشد به عدد یک میلیون و ۳۶۶ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز توانست ۰.۶ درصد رشد کند. با این وضعیت، می‌توان گفت کلیت بازار بورس امروز سبز بود. علاوه بر این، بازار بورس امروز توانست در زمینه میزان ارزش معاملات نیز به ثبت رکورد بالاترین مقدار در نیمه‌ی دوم امسال برسد.

با وجود رشد شاخص کل و معاملات مثبت بازار بورس ۱ آذر شاهد بودیم بعضی از نمادهای شاخص‌ساز همچون نمادهای گروه خودرویی، بانکی و فلزات اساسی که تأثیر مثبتی نیز بر شاخص کل داشتند، معاملات خود را در محدوده‌ی منفی پایان دادند. فملی و شستا و کگل صاحب بیشترین تأثیر مثبت روی شاخص کل بودند و در مقابل، نمادهای آریا، هرمز و وسپهر بیشترین تأثیر منفی را داشتند.

شستا نیز امروز معاملات قابل‌توجهی را به پایان رساند و صف خرید آن چندین بار شکسته شد. نمادهای خودرو و خساپا نیز همچون شستا روز پرمعامله‌ای را گذراندند. گروه‌های خودرویی، چندرشته‌ای، بانک‌ها و فلزات اساسی هم معاملات بسیار خوبی با ارزش هزار میلیاردی انجام دادند. سهم نماد خودرو از این میزان، ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

در چارچوب معاملات بازار بورس ۱ آذر حدود دو میلیون معامله انجام و طی آن بیش از ۲۰ میلیارد و ۸۲۹ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان معامله شد. به این ترتیب ارزش معاملات بازار بورس امروز از ۱۸ هزار میلیارد تومان عبور کرد و رکورد جدیدی را در نیمه‌ی دوم امسال به ثبت رساند. قابل ذکر است که در مقاطعی از معاملات بازار بورس ۱ آذر شاهد رفتارهایی هیجانی از سوی سهام‌داران بودیم؛ به شکلی که بعضی سهام خود را حدود ۸-۹ درصد زیر قیمت نهایی به فروش رساندند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا