اخبار

بازار بورس ۲۵ آبان / کاهش شدت روند صعودی شاخص کل به دنبال بازگشایی نماد‌ها

بازار بورس ۲۵ آبان طی معاملات آغازین خود با افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز روبه‌رو شد. اما در پایان روز و اتمام معاملات، عرضه در بازار افزایش یافت و روند صعودی شاخص کل کند شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۲۵ آبان با این که در آغاز به کار خود رشد ۱.۵ درصدی شاخص کل را تجربه کرد، در پایان، عرضه در بازار شدت گرفت و روند شاخص کل نزولی شد؛ به نحوی که بعد از اتمام معاملات، شاخص کل تنها با نیم درصد رشد به کار خود پایان داد. به این ترتیب شاخص کل بورس امروز به یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد رسید.

نمادهای خودرویی در جریان معاملات بازار بورس ۲۵ آبان بیشترین تقاضا را به خود اختصاص دادند و عملکرد قابل‌توجهی نشان دادند؛ به نحوی که ارزش معاملات نماد خودرو در اتفاقی بی‌سابقه به ۱۲۹۷ میلیارد تومان رسید.

در کنار نمادهای خودرویی، فلزات اساسی نیز روندی مثبت داشتند. نمادهای شپنا و تاپیکو بدون محدودیت دامنه نوسان امروز بازگشایی شدند که افزایش شدت عرضه و روند نزولی بازار را به دنبال داشت. نمادهای تاپیکو، فارس و ومعادن نیز بیش‌ترین تأثیر منفی را روی روند شاخص کل داشتند و نمادهای فملی، فولاد و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت را از خود به جا گذاشتند. سهام عدالت نیز که بر افزایش عرضه در بازار بسیار موثر بود، امروز متوقف شد.

خیز صعودی بورس از ابتدای هفته به دنبال افزایش قیمت‌های جهانی و تثبیت قیمت دلار بالای ۲۵ هزار تومان ایجاد شده بود؛ اما به نظر می‌رسد در ادامه‌ی معاملات هفته‌ی جاری، افزایش عرضه و بازگشایی نمادها باعث توقف این روند مثبت شود و حتی شاید شاهد نوسانی جزئی به سمت منفی باشیم.

گروهی از کارشناسان بازار سهام مثل باقر خادمی، این‌طور تحلیل می‌کنند که برای تثبیت روند صعودی بورس، باید اعتماد حقیقی‌ها به بازار برگردد و از بازار سهام حمایت شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا