اخبار

بازار بورس ۲۱ آبان / پایان مثبت و بهبود ارزش معاملات بازار سهام

بازار بورس ۲۱ آبان در حالی به کار خود پایان داد که با بیش از ۹ هزار واحد افزایش شاخص کل، روندی صعودی به خود گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۲۱ آبان از آغاز روندی بسیار نوسانی را طی کرد تا در نهایت با پایان معاملات شاخص کل بورس با بیش از ۹ هزار واحد افزایش، مثبت شد.

همچنین امروز ارزش معاملات خرد بیش از ۷۶۳۳ میلیارد تومان بود که روند صعودی خوبی در آبان ماه داشته است.

در جریان معاملات بازار بورس ۲۱ آبان شاهد افزایش تقاضا در نمادهاد فولاد، فملی و گروه‌های خودرویی بودیم؛ به نحوی که توانستند بر صعودی شدن روند شاخص کل تأثیرگذار عمل کنند

بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل بورس امروز از سوی نمادهای فملی، کگل، کچاد، پارس، فولاد و خودرو بود. همچنین شبندر، شیران، وبصادر، تاصیکو، بورس و شبریز نمادهایی بودند که بیشترین تأثیر کاهنده‌ را بر شاخص کل داشتند.

بیشترین حجم معاملات نیز متعلق به نمادهای خودرو، خساپا، خگستر، وبصادر و وپارس بود. بیشترین ارزش معاملات امروز نیز متعلق به صندوق دارایکم بود.

کارشناسان بازار سهام بر این باورند که اصلاح بازار سهام رو به اتمام است و تعادل در حال بازگشت به بازار است.

در راستای همین دیدگاه، پیش‌بینی می‌شود بورس هفته‌ی آینده با افزایش تقاضا و روند صعودی مواجه شود. هرچند برخی دیگر از کارشناسان مانند پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام معتقدند، بازار بورس تا وقتی کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی را رد نکند، نمی‌توان گفت پایان اصلاح بازار سهام فرا رسیده است.

خبر تولید واکسن کرونا ساخت شرکت فایزر، بر تمام بورس‌های جهانی تأثیر مثبتی داشته و بورس ایران نیز در ادمه‌ی این موج مثبت به سمت تعادل و رشد حرکت کرد. همچنین افزایش قیمت‌های جهانی نیز بر روند تعادلی و صعودی بازار سهام تأثیرگذار بوده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا