اخبار

بازار بورس ۱۸ آبان / روند نزولی شاخص کل تحت تأثیر کاهش نرخ دلار

بازار بورس ۱۸ آبان در شرایطی به کار خود پایان داد که به دنبال پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا و تحت تأثیر کاهش نرخ دلار، ۱.۵ درصد افت شاخص کل را تجربه کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در جریان معاملات بازار بورس ۱۸ آبان، شاخص کل ۱.۵ درصد افت داشت و به یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز روند نزولی در پیش گرفت و منفی شد. ارزش معاملات بازار بورس نیز با کاهشی قابل توجه بعد از گذشت یک ساعت و نیم از آغاز معاملات، به ۱۸۰۰ میلیارد تومان رسید که مقداری کم‌‌سابقه محسوب می‌شود.

با این که پیش‌بینی می‌شد بعد از پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا و کاهش نرخ دلار، توجه سهام‌داران به نمادهای بانکی و خودرویی جلب شود و شاهد افزایش تقاضا در این نمادها باشیم، شاهد هستیم که حتی این نمادها نیز متأثر از جو هیجانی حاکم بر بورس روند نزولی پیدا کرده‌اند.

امروز نمادهای کساوه، سصفها، تیپیکو، فپنتا، دامین، خزر و شدوص صاحب عنوان بیشترین تاثیر مثبت بر افزایش ارزش بازار بودند. از نمادهایی که بیشترین تأثیر کاهنده بر شاخص کل بورس را داشتند نیز می‌توان به نمادهای فملی، کگل، خودرو، وبملت، فولاد، پارس و شتران اشاره کرد.

با توجه به معاملات امروز، این گونه به نظر می‌رسد که نمادهای دارویی بیشتر مورد توجه سهام‌داران قرار گرفته‌اند؛ به نحوی که امروز به صنایع برتر بورس تبدیل شدند. گروه کاشی و سرامیک نیز مانند دیروز روندی مثبت را تجربه کرد. نماد غپینو نیز به دنبال افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف با توقف روبه‌رو شد.

بنا بر تحلیل و پیش‌بینی کارشناسان حوزه اقتصاد و بازار سهام، شاخص کل بازار بورس تا متعادل شدن روند سهم‌های ارزمحور و دلاری بورس بین اعداد یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد نوسان خواهد داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا