اخبار

بازار بورس ۱۷ آبان / تشدید عرضه در سایه‌ی افزایش احتمال پیروزی بایدن

بازار بورس ۱۷ آبان تحت تأثیر افزایش احتمال پیروزی بایدن و کاهش نرخ دلار، با افزایش عرضه مواجه شد و به دنبال آن شاخص کل روند نزولی به خود گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، با شروع معاملات بازار بورس ۱۷ آبان شاهد بودیم که به دنبال افزایش احتمال پیروزی بایدن، عرضه در بازار شدت گرفت و در کنار کاهش نرخ دلار باعث نزولی شدن روند شاخص کل شد.

این مسئله در شرایطی اتفاق افتاده است که شاهد واکنش مثبت بورس‌های جهانی به افزایش احتمال پیروزی بایدن هستیم. به این ترتیب شاخص کل با دو درصد افت به یک میلیون و ۲۶۲ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز امروز منفی بود.

عرضه‌ی سنگین امروز در گروه نمادهای شاخص‌ساز و ارزمحور در حالی صورت گرفت که این نمادها روز چهارشنبه که همچنان ترامپ شانس پیروزی داشت، روند صعودی داشتند. اما امروز نمادهای خودرویی و بانکی روند خوبی را تجربه کردند، هرچند این گروه از نمادها نیز در ادامه روند معاملات بازار تحت تأثیر جو هیجانی بورس با افزایش عرضه همراه شدند.

نمادهای خودرو، خساپا و وبصادر بیشترین حجم معاملات امروز را به خود اختصاص دادند. گروه‌های خودرویی، بانک‌ها و فلزات اساسی صنایع برتر بازار بورس ۱۷ آبان بودند و نمادهای فولاد، فملی و کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سهام داشتند.

به عقیده کارشناسان، فشار فروش در برخی نمادهای بانکی و خودرویی و همچنین بسیاری از نمادهای ارز محور هیجانی است و این سهم‌ها حتی با کاهش قیمت دلار نیز ارزندگی دارند اما فشار فروش در بازار سهام امروز هیجانی بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا