اخبار

بازار بورس ۱۲ آبان / ۱.۲ درصد افت شاخص کل و تداوم روند نزولی بازار

بازار بورس ۱۲ آبان به دنبال فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز در پایان کار خود با ۱.۲ درصد افت شاخص کل، به یک میلیون و ۲۶۴ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، امروز با شروع معاملات بازار بورس شاهد عرضه شدید در نمادهای شاخص‌ساز بودیم، به حدی که در پایان معاملات این فشار عرضه باعث شد شاخص کل ۱.۲ درصد افت را تجربه کرده و به عدد یک میلیون و ۲۶۴ هزار واحد برسد.

با این که نمادهای شاخص‌ساز در ابتدای معاملات امروز نزولی بودند اما با بازگشایی نمادهای خودرویی، عرضه در شاخص‌سازان کاهش پیدا کرد و به نوعی عرضه و تقاضا در شاخص‌سازان متعادل شد.

در جریان معاملات بازار بورس ۱۲ آبان نمادهای پالایشی روندی نزولی را تجربه کردند و تاثیر منفی زیادی روی شاخص کل گذاشتند. این روند منفی در شرایطی اتفاق افتاده است که صندوق پالایشی یکم با احتساب ۳۰ درصد تخفیف اولیه باز هم در زیان به سر می‌برد.

امروز بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل از سوی نمادهای خودرو، نوری، جم‌پیلن، پاکشو، رانفور نمادهایی بود. همچنین نمادهای فارس، شپنا، شتران، شبندر، اخابر بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس را داشتند.

در حالی که فقط یک روز مانده به مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا، طبق آخرین تحلیل‌ها کارشناسان معتقد هستند که روند بازار سهام پس از این انتخابات، فارغ از نتیجه آن مثبت خواهد بود.

این تحلیل‌ها در حالی مطرح می‌شود که طبق اعلام امروز احمد نادری، نماینده مجلس شورای اسلامی، طرح استیضاح فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد اکنون با ۸۰ امضا به هیئت رییسه مجلس تحویل داده شده است و انتظار می‌رود این اتفاق بازار سرمایه را طی روزهای آینده تحت تأثیر قرار دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا