اخبار

بازار بورس ۶ بهمن / پایان سبز بورس با جبران افت ابتدای معاملات

در پایان معاملات بازار بورس ۶ بهمن، شاخص کل بورس که در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات با کاهشی ۱۳ هزار واحدی همراه بود، در پایان با بیش از ۱۲۰۰ واحد رشد به کار خود پایان داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز و خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با رشدی ۰.۱ درصدی به رقم یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۷۱ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز در بازار بورس ۶ بهمن با بیش از یک درصد افت، به رقم ۴۳۲ هزار و ۴۸۷ واحد رسید.

در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل در پایان معاملات ۰.۵۲ درصد کاهش یافته و به رقم ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

وضعیت نمادها در بازار بورس ۶ بهمن

در معاملات امروز که با بازگشت نمادهای شاخص‌ساز به صف خرید همراه بود، اکثر نمادهای کوچکتر منفی بودند تا شاخص کل هم‌وزن بیش از یک درصد افت کند.

سه گروه خودرو، چند رشته‌ای و همچنین فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. شستا، فولاد و وغدیر نیز پرمعامله‌ترین نمادهای بورسی بودند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، گهرزمین، صنعتی مینو و هلدینگ معدنی خاورمیانه بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی آریاساسول، ذوب‌آهن و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل شستا، ایران‌خودرو، سایپا، ملی‌مس ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، دارویی برکت و فولاد مبارکه بوده‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل سپیدار سیستم آسیا، صنایع چوب خزر، سرمایه‌گذاری سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، ذوب‌آهن اصفهان، توسعه و عمران استان کرمان و پلیمر آریا ساسول بودند.

ارزش معاملات در بازار امروز

در معاملات بازار بورس ۶ بهمن، بیش از یک میلیون و ۱۷۵ هزار معامله انجام شد که طی آن ارزش معاملات بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بود. با توجه به معاملات امروز فرابورس نیز کل ارزش معاملات خرد به ۱۱ هزار و ۴۶۱ میلیون تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۲.۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۶۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱ هزار و ۶ میلیارد تومان دادوستد کردند. ارزش بازار در بورس تهران طی معاملات امروز به بیش از ۴ میلیون و ۹۱۴ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۱۰.۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱.۱ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۴۴۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند. در صورتی که ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۱۱ هزار و ۶ میلیارد تومان رسید را به این رقم اضافه کنیم، معامله‌گران امروز در بورس اوراق و فرابورس بیش از ۲۱ هزار و ۴۵۷ میلیارد تومان معامله انجام داده‌اند.

منبع
خبرگزاری فارستجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا