اخبار

آغاز بازار بورس ۵ اسفند / ادامه ریزش‌های کنترل شده شاخص کل

در آغاز بازار بورس ۵ اسفند هیچ تغییر مثبتی نسبت به روز قبل حاصل نشد و شاخص کل با ۰.۴ درصد افت همچنان در روند ریزش‌های جزئی قرار دارد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، آغاز معاملات بازار بورس ۵ اسفند تحت تأثیر افزایش فشار عرضه در نمادهای محوری، شاهد افت شاخص کل بود. به این ترتیب شاخص کل از ابتدای معاملات امروز تا این لحظه حدود ۰.۴ درصد افت کرد تا همچنان روند ریزش‌های جزئی روزهای گذشته‌ی خود را حفظ کند. شاخص هم‌وزن نیز در چارچوب معاملات آغازین امروز منفی بود.

امروز اکثریت سهم‌های بازار در حال معامله در رنج منفی هستند و تنها نماد فملی است که در آغاز بازار بورس ۵ اسفند توانسته است معاملات مثبتی را به سرانجام برساند.

طبق تحلیل کارشناسان، افت‌ شاخص کل آغاز بازار بورس ۵ اسفند در ادامه ریزش‌هایی اتفاق می‌افتد که محصول اعمال دامنه نوسان نامتقارن هستند. با این که در ابتدای اعمال این رویه، شاهد رشد قابل‌توجه بازار بودیم، اما در ادامه و با توجه به جو منفی و بی‌اعتمادی سهامداران، اعمال دامنه نوسان به علت عدم وجود نقدینگی نتوانست بازار را سبز نگه دارد و تا کنون تنها توانسته است میزان ریزش‌های روزانه شاخص کل را کنترل کرده و جزئی نگه دارد.

امروز مجلس قرار است پروتکل‌های الحاقی را بررسی کند و با توجه به اختلافات مجلس و دولت، پیش‌بینی می‌شود پروتکل‌های الحاقی لغو شود. واکنش‌های جهانی که به دنبال این موضوع به وجود خواهد آمد می‌تواند روی وضعیت سیاسی و منطقه‌ای ایران اثر زیادی بگذارد و به دنبال آن بازار سهام نیز دستخوش اثرات منفی آن شود؛ به همین جهت امروز می‌تواند روز تعیین‌کننده‌ای برای بازار بورس تلقی شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا