اخبار

بازار بورس ۶ دی / شاخص کل به کانال ۱.۴ میلیونی بازگشت

در چارچوب معاملات بازار بورس ۶ دی شاهد افزایش عرضه در بازار بودیم که به دنبال آن شاخص کل با ۲۴ هزار و ۳۳۲ واحد ریزش به کانال ۱.۴ میلیونی بازگشت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، در طی معاملات بازار بورس ۶ دی عرضه در بازار شدت یافت. به دنبال افزایش شدت عرضه، شاخص کل با ثبت ۲۴ هزار و ۳۳۲ واحد کاهش نسبت به روز معاملاتی گذشته‌ی خود، به کانال ۱.۴ میلیونی بازگشت. ریزش شاخص کل در حالی اتفاق افتاده است که شاخص هم‌وزن امروز مثبت بود و با ۵۰۳۹ واحد افزایش، به رقم ۴۷۳ هزار و ۵۴۸ واحد رسید. امروز مجموع ارزش معاملات بورس ۱۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان و مجموع ارزش معاملات فرابورس نیز به بیش از ۶ هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان رسید.

در معاملات بازار بورس ۶ دی نمادهای مربوط به شرکت‌های پتروشیمی خلیج فارس،‌ ملی مس، شستا، فولاد مبارکه، هلدینگ نفت و گاز، پتروشیمی تأمین، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو بیش‌ترین تأثیر منفی را بر روی شاخص کل بورس گذاشتند. همچنین شستا، ملی مس ایران، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه، بانک تجارت و ایران خودرو پرتراکنش‌ترین شرکت‌های امروز بورس بودند.

در فرابورس نیز این نمادهای مربوط به شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین و آریاساسول بودند که بیش‌ترین تأثیر مثبت را روی شاخص کل داشتند. بیشترین اثر کاهشی روی شاخص کل فرابورس نیز از سوی شرکت‌های بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان، صبا تأمین، پتروشیمی مارون و ذوب‌آهن ایجاد شد.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا