اخبار

بازار بورس ۳ دی / تداوم رشد آهسته شاخص کل

بازار بورس ۳ دی در حالی به معاملات خود پایان داد که شاخص کل با تداوم حرکت مثبت و آهسته‌ی خود، ۰.۲ درصد رشد کرد. شاخص هم‌وزن نیز ۱.۷ رشد را به ثبت رساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‎نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۳ دی شاخص کل توانست روند افزایشی و آهسته‌ی خود را حفظ کند و رشدی ۰.۲ درصدی را به ثبت برساند. به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۴۴۷ هزار واحدی رسید. شاخص هم‌وزن نیز امروز ۱.۷ رشد و از سطح ۴۶۸ هزار واحدی عبور کرد. ارزش معاملات امروز از مرز ۱۳ هزار میلیارد تومان عبور کرد. همچنین ارزش معاملات فرابورس، به دنبال انجام معاملات بلوکی پی‌درپی دو برابر شد.

نمادهای شاخص‌سازی همچون شستا، فولاد و فملی در چارچوب معاملات امروز بازار سهام منفی بودند. از سوی دیگر نمادهای کگل، فولاژ و وپارس بیش‌ترین معاملات مثبت را به خود اختصاص دادند و موثرترین نمادها در جهت مثبت شدن شاخص کل بازار بورس ۳ دی بودند. امروز همچنین نماد خاور برای برگزاری مجمع فوق‌العاده صاحبان سهام با توقف همراه بود. نماد بوعلی نیز که ماه گذشته وارد بورس شد، به دنبال نوسان ۵۰ درصدی قیمت، متوقف شد.

گروه خودرویی همانند روزهای قبل، بیشترین ارزش معاملات بازار را به خود اختصاص داد. در پایان معاملات امروز عرضه در سطح بازار شدت یافت و نمادهای بسیاری را متأثر کرد؛ به نحوی که برخی نمادهای بانکی اقدام به عرضه صف‌های خرید خود کردند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا