اخبار

بازار بورس ۲ دی / پایان سبز شاخص کل و هم وزن

بازار بورس ۲ دی در حالی به معاملات خود پایان داد که شاخص کل ۰.۶ درصد و شاخص هم‌وزن نیز حدود ۱.۷ درصد رشد را به ثبت رساندند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۲ دی علی رغم شروع منفی و ریزش ۵ هزار واحدی شاخص کل در ابتدای معاملات، توانست در پایان با بهبود تقاضا رشدی ۰.۶ درصدی را به ثبت برساند. شاخص هم‌وزن نیز در ادامه‌ی روند صعودی روز گذشته‌ی خود، مثبت بود و حدود ۱.۷ درصد رشد کرد. ارزش کل معاملات بورس امروز با رشدی ۱.۵ درصدی نسبت به روز گذشته، به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.

نمادهای کگل، خودرو و اخابر بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بازار بورس ۲ دی داشتند. از جمله نمادهای شاخص‌سازی که امروز معاملاتی منفی داشتند می‌توان به فارس و فملی اشاره کرد. پرتراکنش‌ترین گروه بورسی امروز، گروه خودرویی بود. گروه فرآورده‌های نفتی نیز دومین گروه پرطرفدار امروز محسوب می‌شود. همچنین اکثر نمادها در گروه‌های دارویی و مواد غذایی سبزپوش بودند.

طبق پیش‌بینی کارشناسان، به نظر می‌رسد که روند مثبت امروز بازار، فردا نیز تکرار شود؛ هرچند رد کردن کانال ۱.۵ میلیون واحدی در طی معاملات فردا، دور از انتظار به نظر می‌رسد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا