اخبار

بازار بورس ۱ دی / افت ناچیز شاخص کل و تداوم روند صعودی شاخص هم‌وزن

بازار بورس ۱ دی در پایان معاملات خود، شاهد افت ۰.۲ درصدی شاخص کل بود. علی رغم ریزش شاخص کل، شاخص هم‌وزن بیش از یک درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۱ دی در حالی به معاملات خود پایان داد که شاخص کل با ریزش جزئی ۰.۲ درصدی همراه بود. در این بین اما شاخص هم‌وزن رشد بیش از یک درصدی را به ثبت رساند که نشان‌دهنده‌ی رشد نمادهای کوچک‌تر است. شاخص کل فرابورس نیز عملکردی مثبت داشت. همچنین مجموع ارزش معاملات بورس بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بود و ارزش معاملات فرابورس نیز به بیش از ۵ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای مربوط به گروه‌های خودرویی، فلزات اساسی و بانکی توانستند بیش‌ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دهند. همچنین نماد کاما که در هفته‌ی جاری بازگشایی شده است، پس از طی روندی ریزشی در ابتدای معاملات خود و با گذشت زمان، با افزایش تقاضا روبه‌رو شد. به نحوی که بازار را با صف خرید به پایان رساند. نماد فخوز نیز که پس از افزایش سرمایه دیروز بازگشایی شده بود امروز معاملات مثبتی را به جای گذاشت و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشت.

با توجه به پایان تسویه صندوق‌ها، شاهد بودیم که بازار بورس ۱ دی با عملکردی بهتر نسبت به روز گذشته ظاهر شد و سهام‌داران را به روزهای سبز بورس در زمستان امیدوار کرد. بنا بر تحلیل کارشناسان شاخص کل به لحاظ تکنیکال در مقطع مهمی قرار گرفته است و در این وضعیت اگر کانال ۱.۴ میلیون واحدی را از دست بدهد، ممکن است در روندی کاهشی قرار گیرد. اما اگر از سطح مقاومتی ۱.۵ میلیون واحد بتواند عبور کند، به احتمال زیاد شاهد قرارگیری شاخص کل در روندی صعودی با شیب بالا خواهیم بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا