اخبار

آغاز بازار بورس ۲۵ آذر / شاخص کل بیش از ۳ درصد افت کرد

آغاز بازار بورس ۲۵ آذر بر خلاف روند حاکم بر پیش‌گشایش، به شدت نزولی بود و شاخص کل به شکلی بی‌سابقه به میزان بیش از سه درصد افت کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، آغاز بازار بورس ۲۵ آذر شاهد ریزش بی‌سابقه شاخص کل بود؛ به نحوی که بیش از سه درصد کاهش را به ثبت رساند. شدت عرضه و ریزش مذکور در شرایطی رخ داد که بازار در مرحله پیش‌گشایش افزایش تقاضا را نشان می‌داد. به این ترتیب شاخص کل به یک میلیون و ۴۳۸ هزار واحد رسید.

در آغاز بورس ۲۵ آذر بیش‌تر نمادهای محوری بازار، معاملات منفی به ثبت رساندند که در این بین فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس را داشتند. معاملات منفی این نمادها در وضعیتی اتفاق افتاده است که در مرحله پیش‌گشایش با توجه به افزایش قیمت جهانی فلزات، گروه فلزات اساسی افزایش تقاضا را نشان می‌داد.

به نظر می‌رسد ریزش شدید آغاز بورس امروز، به دلیل کاهش قیمت ارز اتفاق افتاده باشد. طبق تحلیل متخصصین حوزه بازار سهام، اکنون شاخص کل به محدوده مقاومتی خود رسیده است و مدتی در محدوده ۱.۴ تا ۱.۶ میلیون واحدی در نوسان خواهد بود. به عقیده‌ی گروهی از تحلیل‌گران بازار سرمایه مانند محمدمهدی عشریه، موج بعدی صعود شاخص کل از اواسط دی ماه شروع خواهد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا