اخبار

بازار بورس ۲۴ آذر / سقوط شاخص کل بورس به کانال ۱.۴ میلیون واحدی

بازار بورس ۲۴ آذر در نهایت نتوانست حریف روند نزولی امروز شود و در نهایت با ۲ درصد افت شاخص کل، به کانال ۱.۴ میلیون واحدی سقوط کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۲۴ آذر شاهد بودیم که علی رغم رشد چند هزار واحدی در ابتدای معاملات، در نهایت شاخص کل با بیش از ۲ درصد افت، کانال ۱.۵ میلیون واحدی را از دست داد و به کانال ۱.۴ میلیونی بازگشت. شاخص هم‌وزن نیز حدود یک درصد کاهش را نشان می‌دهد که بر اساس آن می‌توان گفت کلیت بازار امروز منفی و قرمز بود. ارزش معاملات امروز بازار بورس به عدد ۱۴.۶ هزار میلیارد تومان رسید. شاخص کل فرابورس نیز بیش از یک درصد افت را به ثبت رساند.

نمادهای فملی، فولاد و فارس بیش‌ترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند. بیشترین ارزش معاملات امروز به ترتیب به نمادهای بانکی، خودرویی و فلزات اساسی مربوط بود. وپارس، وتجارت و خودرو نیز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. به نظر می‌رسد خبر عرضه اولیه اپال نیز بر بورس اثری منفی داشته به نحوی که سهام‌داران برای جمع‌آوری نقدینگی اقدام به فروش سهام‌های خود کردند. در فرابورس نیز نمادهای آریا، زاگرس و مارون بودند که بیش‌ترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا