اخبار

بازار بورس ۱۸ آذر / شاخص کل ۵ هزار واحد ریزش کرد

در بازار بورس ۱۸ آذر اگرچه شاخص کل ۵۰۰۰ واحد ریزش داشت اما توانست با جبران ۲۰ هزار واحد از ریزش‌های صبح، کانال ۱.۵ میلیونی را حفظ کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۱۸ آذر در حالی به معاملات خود پایان داد که از صبح و شروع دادوستد سهم‌ها، با افزایش عرضه همراه بود. فشار عرضه از ابتدای معاملات اگر در نهایت باعث ریزش شاخص کل شد، اما بهبود تقاضا از نیمه‌ی روز تا پایان معاملات باعث شد بخشی از این ریزش جبران شود و کانال ۱.۵ میلیونی شاخص کل حفظ شود. با این وجود شاخص هم‌وزن ۰.۳۷ درصد رشد کرد که حاکی از اوضاع بهتر نمادهای کوچک بازار است. ارزش کل معاملات نیز نسبت به روز قبل خود کاهش یافت و به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید. در فرابورس نیز ارزش معاملات به ۶.۵ هزار میلیارد تومان رسید.

نماد فملی با بازگشایی خود توانست کمک زیادی به شاخص کل کند و روند نزولی آن را متوقف کند؛ به نحوی که در میان نمادهای دیگر بیشترین تأثیر مثبت را روی شاخص کل گذاشت. همچنین بازگشایی فملی باعث شد گروه فلزات اساسی دوباره در گروه سهام‌های پرمعامله قرار گیرد. با این وجود معاملات مثبت فملی نتوانست کاملاً بر تأثیرات منفی معاملات نمادهای فارس، شستا و کگل غلبه کند.

گروه‌های خودرویی و بانکی با تکرار روند روز گذشته‌ی خود بیش‌ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. نمادهای مارون، آریا و صبا نیز بیشترین تاثیر را بر شاخص کل فرابورس داشتند. نماد وکبهمن نیز امروز از ساعت ۱۳ فرایند عرضه اولیه را آغاز کرد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا