اخبار

بازار بورس ۱۷ آذر / پایان رشد شاخص کل و ادامه صعود شاخص هم‌وزن در روز رکوردزنی ارزش معاملات

بازار بورس ۱۷ آذر در انتهای معاملات خود، نتوانست روند صعودی دیروز را تکرار کند و با بیش از ۱۰ هزار واحد ریزش، منفی شد. شاخص کل هم‌وزن اما به میزان ۰.۱۸ درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان بازار بورس ۱۷ آذر شاهد بودیم که شاخص کل ۱۰ هزار واحد نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به روند صعودی روز گذشته پایان داد. شاخص کل هم‌وزن اما به میزان ۰.۱۸ درصد رشد کرد. علی رغم روند نزولی امروز، مجموع ارزش معاملات بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان بود که بالاترین رکورد ارزش معاملات نیمه دوم امسال محسوب می‌شود. ارزش کل معاملات فرابورس نیز حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان بود.

گروه خودرویی، بانکی و فراورده‌های نفتی باز هم پرمعامله‌ترین‌های امروز بودند. گروه بانکی در ابتدای معاملات بازار امروز در رنج منفی قرار داشت اما در ادامه‌ی کار بورس، تقاضا در آن افزایش پیدا کرد تا در نهایت نمادهای این گروه معاملات امروز را با صف خرید به پایان رساندند.

نمادهای تاپیکو، فولاد و کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار بورس ۱۷ آذر داشتند. نماد فملی نیز که قرار بود امروز بازگشایی شود، به خاطر مچ نشدن قیمت بازگشایی آن منتفی شد. همچنین در معاملات امروز بورس سه نماد وتجارت، خودرو و خساپا بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. در فرابورس نیز مارون، کگهر و آریا موثرترین نمادهای معاملات بودند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا