اخبار

بازار بورس ۱۶ آذر / صف خرید میلیاردی خساپا در روز ۱.۵ میلیونی شاخص

در پایان معاملات بازار بورس ۱۶ آذر، شاخص کل توانست ۲.۲ درصد رشد کند و به کانال ۱.۵ میلیون واحدی برسد. شاخص هم‌وزن نیز امروز رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۱۶ آذر در حالی به معاملات خود پایان داد که توانست عملکردی بسیار مثبت از خود به جا بگذارد؛ به نحوی که شاخص کل ۲.۲ درصد رشد کرد. به این ترتیب شاخص کل با اقتدار وارد کانال ۱.۵ میلیون واحدی شد. شاخص هم‌وزن نیز امروز مثبت بود و در نتیجه می‌توان گفت امروز بازار سهام در کلیت خود بسیار سبز بود. ارزش معاملات امروز نیز به حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید. در بازار فرابورس نیز شاخص کل ۲.۱ درصد رشد کرد و ارزش معاملات نیز با افزایش روبه‌رو بود و به ۷۰۰۰ میلیارد تومان رسید.

نمادهای شستا، فارس و خودرو امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. گروه‌های خودرویی، بانکی و فراورده‌های نفتی نیز عملکرد هفته‌ی گذشته خود را تکرار کردند و بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. نمادهای مارون، آریا و کگهر نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند.

همچنین نمادهای وغدیر و خساپا نیز پس از این که به دنبال نوسان قیمت ۵۰ درصدی متوقف شده بودند، امروز بازگشایی شدند. خساپا به دنبال بازگشایی امروز صف خرید میلیاردی تشکیل داد و با همتای خودرویی خود در روند مثبت همسو شد.

پایان معاملات بازار بورس ۱۶ آذر البته به گونه‌ای بود که پس از فشار شدید تقاضا، عرضه کمی بیشتر شد؛ به طوری که نمادهای محوری بازار در دقایق پایانی معاملات، صف خرید خود را عرضه کردند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا