اخبار

بازار بورس ۱۵ آذر / پایان سبز بازار سهام

بازار بورس ۱۵ آذر در حالی به معاملات خود پایان داد که با بهبود وضعیت کلی بازار، شاخص کل به روند صعودی بازگشت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، در چارچوب معاملات بازار بورس ۱۵ آذر، شاخص کل با این که در ساعات آغازین ریزش داشت، توانست در انتها به روند صعودی بازگردد و مثبت شود. به این ترتیب در پایان معاملات امروز، شاخص کل پس از ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحد رشد، به یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۷۱۱ واحد رسید و ۱.۳ درصد رشد را به ثبت رساند.

با توجه به این که شاخص هم‌وزن نیز دو درصد رشد کرده است، می‌توان گفت کلیت بازار در پایان امروز مثبت و سبز بود. ارزش کل معاملات بورس امروز به ۱۲ هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان رسید و همچنین ارزش کل معاملات فرابورس شش هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان شد.

نمادهای شاخص‌سازِ امروز شامل نماد شرکت‌های پتروشیمی خلیج‌فارس، گلگهر، چادرملو، ایران‌خودرو، مپنا، کشتیرانی و سرمایه‌گذاری امید بودند. پرمعامله‌ترین‌های امروز نیز شرکت‌های شستا، ایران خودرو، بانک تجارت، پالایش نفت اصهفان، پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه و سرمایه‌گذاری سیمان تأمین بودند.

امروز بازار توانست بعد از نوسانی کوچک در روزهای اخیر، دوباره به روند رو به رشد خود بازگردد. این مسئله نشان‌گر حضور افراد حرفه‌ای و شرکت‌های حقوقی است که به دنبال کاهش قیمت سهام و ارزنده شدن سهام، اقدام به جمع‌آوری آن‌ها از بازار می‌کنند.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا