اخبار

بازار بورس ۱۲ آذر / شاخص کل ۰.۱۸ درصد افت کرد

با پایان معاملات بازار بورس ۱۲ آذر ، روند صعودی بازار سهام سرانجام پایان یافت و شاخص کل ۰.۱۸ درصد افت کرد. شاخص هم‌وزن اما امروز مثبت بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، امروز معاملات بازار سهام به گونه‌ای رقم خورد که روند صعودی روزهای گذشته متوقف شد و شاخص کل ۰.۱۸ درصد افت کرد. این نخستین افت شاخص کل در هفته‌ی جاری محسوب می‌شود. شاخص هم‌وزن بازار بورس ۱۲ آذر اما مثبت بود و رشدی ۰.۷۸ درصدی را به دست آورد. امروز ۱۴.۵ میلیارد سهم دادوستد شد و ارزش کل معاملات به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید. در فرابورس نیز ارزش معاملات از ۱۵ هزار میلیارد عبور کرد و شاخص کل آن هم ۰.۵ درصد رشد را تجربه کرد.

سه نماد تاپیکو، اخابر و وپارس امروز بیشترین تأثیر مثبت را روی شاخص کل داشتند. با این که روند معاملات این نمادها بسیار مثبت بود اما نتوانستند بر تأثیر منفی نمادهایی چون وبملت، کگل و شپنا غلبه کنند و شاخص کل در نهایت با کاهش روبه‌رو شد. در میان گروه‌های صنعتی، گروه خودرویی نیز دوباره پرمعامله‌ترین نماد گروه صنعت بورس شد.

امروز چخزر نیز پس از عرضه اولیه کشف قیمت شد و به هر کد بورسی حداکثر هفت سهم به قیمت ۲۵۰۰ تومان اختصاص یافت. به این ترتیب تعداد خریداران چخزر به چهار میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶۳۸ نفر رسید و نتوانست رکورد ۵.۶ میلیون نفری مشارکت‌کنندگان در یک عرضه‌ی اولیه را بشکند.

معاملات پالایشی یکم نیز که دیروز با رشدی ۱۹ درصدی بازگشایی شد، امروز در رنج منفی انجام شد و در پایان به زیر خالص ارزش دارایی خود رسید. با این وجود این نماد در کنار شستا و وتجارت بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا