اخبار

آغاز بازار بورس ۵ مهر / شاخص کل یک و نیم درصد رشد کرد

آغاز بازار بورس ۵ مهر با روندی متعادل و با صعودی نسبی در زمینه‌ی تقاضا در گروه‌های مختلف، رشد یک و نیم درصدی شاخص کل را تجربه کرد اما در ادامه این روند به دنبال انتشار خبر مربوط به توقف نوسانگیری روزانه متوقف شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز معاملات اولین روز هفته، مطابق پیش‌بینی‌ها، بورس تعادلی نسبی را در زمینه تقاضا تجربه کرد و در ادامه‌ی این روند تعادلی شاخص کل بورس رشد یک و نیم درصدی را تجربه کرد. به این ترتیب شاخص به عدد یک میلیون و ۶۳۴ هزار واحد رسید.

علاوه بر شاخص کل، شاخص کل هم‌وزن نیز رشد داشت که نشان دهنده‌ی روند افزایشی و حاکمیت جوی مثبت بر بازار بورس بود.

نمادهای خودرو و خساپا با معاملاتی متعادل در محدوده مثبت قرار گرفته و نماد خگستر نیز که پس از جابجایی بیش از ۱۸۰ میلیون سهم در قیمت ۵۰۰ تومان، به تعادل رسیده بود، علی رغم آغاز نویدبخشی که داشت در ادامه‌ی معاملات شاهد افزایش عرضه بود.

در آغاز بازار بورس ۵ مهر ، سه نماد فارس، فولاد و تاپیکو دارای بیشترین تاثیر بر شاخص بودند؛ هرچند نماد فولاد با این که در محدوده مثبت قرار داشت، اما روند صعودی ضعیفی را تجربه کرد، به گونه‌ای که هر لحظه احتمال پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا در این نماد وجود داشت.

در ادامه‌ی معاملات نخستین ساعات بورس امروز اما روند افزایشی بورس با توقف همراه و سرعت رشد آن معکوس شد. به نظر می‌رسد این مسئله در پی اعلام ممنوعیت نوسانگیری روزانه تا اطلاع ثانوی به وجود آمده است و بازار را با یک شوک مواجه کرده است.

مطابق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بازار سرمایه در هفته‌ی جاری باید روندی متعادل و کلیتی مثبت را تجربه کند، اما با توجه به اینکه شروع این روند مثبت با قاطعیت کاملی همراه نبوده است، باید برای اطمینان منتظر به پایان رسیدن معاملات امروز بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا