اخبار

آغاز بورس ۱۶ مهر / ادامه روند صعودی با بیش از ۱.۵ درصد رشد شاخص کل

آغاز بورس ۱۶ مهر در نیم ساعت اولیه‌ی خود شاهد رشد ۱.۷۳ درصدی شاخص کل بود. به این ترتیب با ادامه‌ی روند صعودی دیروز، شاخص به یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، امروز نیز شاهد رشد یک‌دست نمادهای کوچک و بزرگ بازار هستیم. بازار که دیروز پس از چندین روز نوسان همراه با فشار عرضه، به رشد رسیده بود، امروز ادامه‌ی روند صعودی خود را در پیش گرفت؛ به این ترتیب شاخص کل بورس امروز ۱.۷۳ درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد رسید.

هرچند پیش‌بینی‌ها حکایت از نوسانی بودن بازار تا نتیجه‌ی انتخابات آمریکا دارد، به هر روی امروز رشد شاخص هم‌وزن در کنار رشد شاخص کل، نمایانگر رشد یک‌پارچه‌ی بازار بورس و کلیت مثبت بازار است.

آغاز بورس ۱۶ مهر افزایش تقاضا در نمادهای فولاد، فارس، فملی، شبندر، وبملت، خودرو و وتجارت را به خود دید. گروه‌های بانکی، فلزی، خودرویی با رشد خوبی به کار خود ادامه می‌دهند و با افزایش تقاضا روبه‌رو شده‌اند. بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل نیز در آغاز بورس ۱۶ مهر متعلق به نمادهای فارس، فولاد و فملی بود.

با توجه به اخبار و تحلیل‌های امروز بازار، احتمال می‌رود بازار امروز با موجی از عرضه روبه‌رو شود. به نظر می‌رسد تقاضا بر این موج عرضه غالب باشد؛ هرچند باید منتظر طی شدن ادامه‌ی روند بازار باشیم.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا