اخبار

آغاز بازار بورس ۶ آبان / بازگشت تعادل نسبی در شروع معاملات

در آغاز بازار بورس ۶ آبان شاهد افزایش تقاضا در برخی نمادهای شاخص‌ساز بودیم؛ به نحوی که از ریزش جدی شاخص کل بازار سهام جلوگیری شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، در شرایطی که در هفته‌ی گذشته تا دیروز شاهد افت مداوم و عرضه‌ی شدید بودیم، اما امروز در برخی نمادهای شاخص‌ساز تقاضا افزایش یافت و بازار توانست به تعادلی نسبی برسد و روندی صعودی در پیش بگیرد.

علی رغم این تعادل نسبی اما همچنان در آغاز بازار بورس ۶ آبان و شروع معاملات، شاهد بودیم که شاخص کل ۱.۲ درصد ریزش داشت و یک میلیون و ۳۲۳ هزار واحد رسید. امروز تعداد ۶۵ نماد به ارزش ۹۴۴ میلیارد تومان صف خرید داشته و تعداد ۴۲۱ نماد به ارزش ۵.۴۰۴ میلیارد تومان صف فروش دارند.

همچنین نمادهای فولاد، فملی و شپنا تاثیرگذارترین نمادها بر روند منفی بازار سهام امروز بودند.

روند بازار سهام امروز به مراتب بهتر از روزهای قبل است و سهامداران حقیقی در حال خرید در نمادهای بزرگ و بنیادین هستند. بازیگران اصلی فعلی بازار بورس سهام‌داران حقیقی‌ هستند. از سوی حقوقی‌ها نه حمایتی صورت می‌گیرد و نه به نظر می‌رسد که این گروه توان حمایتی لازم را داشته باشد و اگر در برخی مواقع صف‌های فروش جمع‌آوری شدند به دلیل الزام بازارگردانی برخی شرکت‌ها بوده است.

با توجه به تجربه روزهای پیشین بورس می‌توان گفت که روند مثبت مشاهده شده در ابتدای معاملات بازار بورس امروز زیاد پایدار نخواهد بود و مجددا شاهد بازگشت حاکمیت جو هیجانی به بورس خواهیم بود؛ چراکه در وضعیت فعلی، بازار بورس با قرار دادن انتخابات آمریکا به عنوان متغیر اصلی خود در عمل به هیچ سیگنال مثبت و خبری واکنش نشان نمی‌دهد و در حال طی روندی منفی و نوسانی است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا