اخبار

آغاز بازار بورس ۵ آبان / بیش از ۱.۵ درصد افت شاخص کل

علی رغم تکذیب افزایش نرخ سود بانکی از سوی رئیس‌کل بانک مرکزی و برگزاری جلسه علنی مجلس برای حمایت از بازار سهام، آغاز بازار بورس ۵ آبان نزولی بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، با شروع معاملات امروز بازار سهام ، شاهد افزایش عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بودیم به نحوی که شاخص کل بورس در آغاز معاملات امروز ۱.۷۱ درصد افت کرد. همچنین شاخص هم‌وزن بیش از نیم درصد کاهش را تجربه کرد؛ به این ترتیب می‌توان گفت با صف‌های فروش بسیار، کلیت بازار روند منفی را دنبال می‌کند.

در آغاز بازار بورس ۵ آبان نمادهای پاکشو، شاروم، شصدف و شسینا نمادهایی هستند که در گروه شیمیانی در رنج مثبت معامله می‌شوند. نمادهای فملی، فولاد و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سهام داشتند و همچنین صف‌های فروش کاوه، فخوز، وبملت، وبصادر و خودرو جمع‌آوری شدند.

همانند سیر هفته‌های گذشته‌ی بازار بورس، امروز نیز شاهد بودیم که اخبار مثبتی مثل تکذیب افزایش نرخ سود بانکی و جلسه علنی مجلس برای حمایت از بازار سهام واکنش مثبتی را در پی نداشتند. امروز در جریان جلسه علنی مجلس برای حمایت از بازار سهام موضوعات قیمت‌گذاری فولاد و نرخ سود بانکی مد نظر کمسیون اقتصادی قرار گرفت.

به نظر می‌رسد بازار بورس انتخابات آمریکا را محور متغیرهای خود قرار داده است و تا مشخص شدن نتیجه‌ی آن به هرگونه اقدام مثبت و ترمیمی و هر پالس مثبتی، بی‌اهمیت است و به سیر نوسانی خود ادامه خواهد داد. البته که برخی کارشناسان معتقدند بازار سهام انتخابات آمریکا را پیش‌خور کرده است و حتی در صورت وقوع بدترین سناریوها بعد از انتخابات آمریکا ریزش جدی نخواهیم داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا