اخبار

آغاز بازار بورس ۳ آبان / سقوط شاخص کل به کانال ۱.۳ میلیونی

علی رغم سیگنال‌های مثبت موجود برای بازار، در آغاز بازار بورس ۳ آبان شاهد عقب‌گرد شاخص کل به کانال ۱.۳ میلیون واحدی بودیم. به این ترتیب امروز در آغاز معاملات شاخص کل ۱.۷۵ درصد افت را تجربه کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۳ آبان، شاهد رفتارهایی هیجانی در بورس بودیم؛ به نحوی که علی رغم سیگنال‌های مثبت باز هم نمادهای شاخص‌ساز و بنیادین بازار روندی ریزشی داشتند و شاخص کل بورس با افتی ۱.۷۵ درصدی وارد کانال ۱.۳ میلیونی شد. در جریان آغاز معاملات امروز همچنین با ریزش نیم درصدی شاخص هم‌وزن روبه‌رو بودیم و به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که صف‌های فروش در کل بازار برتری پیدا کرده‌اند.

نمادهای فولاد، فملی و شپنا نمادهایی بودند که بیشتری تاثیر منفی بر بازار سهام را داشتند و نمادهای خودرویی نیز در جریان معاملات امروز بازار سهام روندی به شدت نزولی دارند.

از دلایل هیجان جاری در بورس، می‌توان به انتخابات آمریکا، نوسان نرخ دلار و خبرهایی مبنی افزایش سود بانکی اشاره کرد. با توجه به نرخ ۳۰ هزار تومانی دلار و این نکته که معاملات سهم‌های بازار بورس با دلار ۲۰ هزار تومانی انجام می‌شود، می‌توان گفت این ریزش بازار به صورت منطقی و طبیعی اتفاق نیافتاده است؛ به همین جهت باید تا انتخابات آمریکا منتظر ماند تا در صورت تثبیت قیمت دلار بعد از آن شاهد روزهای بهتر و باثبات‌تری در بورس باشیم. همچنین قابل اشاره است که ریزش شاخص کل بازار سهام امروز با افت قیمت فلزات جهانی و همچنین نفت هم‌زمان بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا