اخبار

آغاز بازار بورس ۲۲ مهر / عقب‌گرد ۱۰ هزار واحدی شاخص کل

در آغاز بازار بورس ۲۲ مهر عرضه در نمادهایی چون فولاد، فملی و گروه بانکی باعث شد تا شاخص کل بعد از رشد ۷ هزار واحدی و ۱۰ هزار واحد عقل‌گرد کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در حالی که پس از شروع معاملات، بازار ۱۰ هزار واحد رشد داشت، اما فشار عرضه در نمادهای بنیادین موجب عقب‌گردی ۱۰ هزار واحدی شد. شاخص هم‌وزن نیز حدود نیم درصد افت داشت.

ورود نرخ دلار به کانال ۳۰ هزار تومانی هیچ تأثیری بر بازار نگذاشته است و انتظار می‌رود بازار تا انتخابات آمریکا سیری سینوسی داشته باشد و همچنان شاهد روند تعادل و نوسانی شاخص کل باشیم. سهم‌های ارز محور با عملکرد خوب در دوره اصلاح فعلاً روندی نزولی در پیش گرفته‌اند و به نرخ ارز بی‌توجه‌اند.

نمادهای خودرویی اما روندی خوبی در پیش گرفته‌اند و حتی نماد خودرو در ادامه‌ی رشد چشم‌گیری که در این هفته داشته، در آغاز بازار بورس ۲۲ مهر نیز از تاثیرگذاران بر شاخص کل است و به نوعی به لیدر بازار تبدیل شده است. نماد خساپا اما امروز آغاز بازار بورس روندی منفی داشت و صف فروش تشکیل داد.

به نظر می‌رسد صف‌های فروش بازار سهام به دلیل ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه ایجاده شده باشد. این قانون باعث می‌شود عرضه برای روز بعد جمع شود. در نتیجه روز بعد به دلیل سنگین شدن حجم این عرضه، بازار که به سختی تعادلش را حفظ می‌کند، دچار ریزش می‌شود.

در جریان معاملات امروز بازار سهام، نمادهای شپنا، خودرو و شتران بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای کگل، وبملت و وپارس بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بازار سهام را داشتند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا