اخبار

آغاز بازار بورس ۱۹ مهر / نمادهای شاخص‌ساز منفی و نمادهای کوچک‌تر مثبت شدند

با آغاز بازار بورس ۱۹ مهر عرضه از تقاضا در معاملات نمادهای شاخص‌ساز پیشی گرفت و علی رغم مثبت بودن شاخص هم‌وزن، شاخص کل روند ریزشی گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، با این که در مرحله پیش‌گشایش بازار، عرضه از تقاضا در نمادهای شاخص‌سازی همچون فولاد و فملی کمتر بود ولی با به جریان افتادن معاملات بورس، شاهد رشد عرضه در این نمادها بودیم؛ به گونه‌ای که شاخص کل افتی بیش از نیم درصد را تجربه کرد.

این افت نیم درصدی شاخص کل بازار سهام آغاز بازار بورس ۱۹ مهر در شرایطی ایجاد شده است که شاهد روند مثبت شاخص هم‌وزن هستیم. این مسئله بیانگر رونق و مثبت بودن سهم‌های کوچک‌تر بازار است. به عبارتی شاخص کل تنها تحت تأثیر معاملات منفی برخی سهم‌های بزرگ ریزش کرده است.

با وجود تحریم‌های جدیدی که از سوی آمریکا بر سیستم بانکی ایران تحمیل شده است اما شاهد هستیم که نمادهای بانکی بورس تأثیر چندانی از این مسئله نپذیرفتند و در آغاز معاملات امروز با روندی صعودی همراه بوده‌اند. هر چند با توجه به بالا رفتن نرخ ارز در بازار، نمادهای ارزمحوری همچون فولاد، فملی و تاپیکو روندی منفی را در پیش گرفته‌اند. احتمال دارد این روند نزولی به دنبال اصلاح کمتر آن‌ها نسبت به سایر نمادها در دوره اصلاح قیمتی بازار سهام نیز باشد.

به این ترتیب با توجه به روند مثبت نمادهای خودرویی و بانکی شاهد حرکت بازار با تعادلی نسبی هستیم؛ هرچند که نمادهای فلزی در آغاز بازار بورس ۱۹ مهر منفی بودند.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که روند کلی بورس در هفته‌ی جاری با توجه به قیمت دلار و بازگشت تقاضا به بازار بورس، صعودی و مثبت خواهد بود.

همچنین امروز در آغاز معاملات وسپهر به دلیل نوسانات ۵۰ درصدی متوقف شده است و برای بازگشایی نیاز به ارائه گزارش کنفرانس اطلاع رسانی دارد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا