اخبار

آغاز بورس ۱۵ مهر / غلبه‌ی تقاضا بر عرضه و بازگشت روند صعودی

آغاز بورس ۱۵ مهر با غلبه‌ی تقاضا بر عرضه همراه بود و بعد از دو روز روند نزولی، بازار روند صعودی در پیش گرفت. شاخص کل بازار در ابتدای معاملات بیش از یک درصد رشد کرد و وارد کانال یک میلیون و ۵۰۸ هزار واحد شد. شاخص هم‌وزن نیز یک درصد رشد داشت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، علی رغم اینکه عرضه در برخی نمادهای بازار همچنان ادامه دارد، اما شروع معاملات با تقاضای بسیار بالا در اکثر نمادهای شاخص‌ساز همراه بود و با رشد بیش از یک درصدی شاخص کل بورس و رشد یک درصدی شاخص هم‌وزن، کلیت بازار سبز شد.

به این ترتیب شاخص کل بازار اکنون وارد کانال یک میلیون و ۵۰۸ هزار واحد شده است.

نمادهای خودرویی و بانکی صدرنشین شاخص‌سازان در شروع معاملات امروز هستند. شواهد بازار حاکی از آن است که در حال حاضر سهم‌های دلارمحور بازار از مرجعیت بازار درآمده‌اند و معامله‌کنندگان به سمت نمادهای خودرویی و بانکی که اصلاح کمتری خورده‌اند، گرایش پیدا کرده‌اند. به این ترتیب فعلاً سهم‌های بانکی و خودرویی پیشروی بازار محسوب می‌شوند.

رشد شاخص هم‌وزن در آغاز بورس ۱۵ مهر نشان‌دهنده‌ی این است که بازار کلیتی مثبت به خود گرفته است و رشد سهم‌های کوچک‌تر در کنار سهم‌های بزرگ را به همراه خواهد داشت. اکثریت نمادهای کوچک و بزرگ بازار به دنبال افزایش تقاضا در محدوده سبز معامله شدند؛ هرچند در برخی از سهم‌های شاخص‌ساز مثل فولاد، تقابل عرضه و تقاضا را شاهد بودیم.

نمادهای فارس، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بازار سهام داشتند و همچنین امروز نماد فولاد برخلاف بقیه شاخص‌سازان روندی منفی دارد.

همچنین معاملات فرابورس امروز به دلیل نقص فنی دیرتر شروع خواهد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا