اخبار

آغاز بورس ۸ آذر / حرکت رفت و برگشتی شاخص کل و تثبیت در وضعیت مثبت

آغاز بورس ۸ آذر شاهد نوسان و رفت و برگشت شاخص کل در رنج مثبت و منفی بود که در نهایت شاخص کل بورس در وضعیت مثبت قرار گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، آغاز بورس ۸ آذر به نحوی رقم خورد که در دقایق ابتدایی رشد ۴۰۰۰ واحدی را تجربه کرد اما در ادامه روند معاملات، عرضه در نمادهای شاخص‌ساز افزایش پیدا کرد و دوباره سیر شاخص کل را نزولی کرد. در ادامه مجدداً ورق برگشت و تقاضا در نمادهای فولاد و فملی باعث شد که شاخص کل بورس دوباره در ریل صعودی قرار گیرد.

به نظر می‌رسد روند شاخص هم‌وزن در جریان معاملات امروز بهتر از شاخص کل باشد زیرا نمادهای کوچک بازار سهام روند بهتری نسبت به نمادهای بنیادین دارند.

امروز در چارچوب معاملات آغازین بورس شاهد افزایش شدت عرضه در نمادهای مهمی مانند شستا هستیم که پیش‌بینی می‌شود در ادامه‌ی معاملات دوباره با بازگشت تقاضا مواجه شود. شستا پس از خرید بیش از ۸۰ میلیونی حقیقی‌ها وارد مدار سبز معاملات شد و روی قیمت ۲۸۱۰ تومان ایستاد. فارس، فولاد، فملی و تاپیکو نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند. نمادهای بپاس، آریا و غصیبو نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند. گروه‌های مربوط به فرآورده‌های نفتی نیز امروز پس از معاملات آغازین بورس در مدار مثبت قرار گرفتند.

در رابطه با معاملات آغاز بورس ۸ آذر، می‌توان گفت صنایع کشاورزی، محصولات غذایی قندوشکر، حمل و نقل و خرده‌فروشی‌ها بیشترین صف خرید را به خود اختصاص دادند. به عبارتی جریان مثبت بازار در صنایع کوچک از صنایع بزرگ مشهودتر است.

طبق تحلیل کارشناسان انتظار می‌رود امروز بازار سهام در پایان کار خود کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد را پس بگیرد و پس از مدت کمی نوسان در این محدوده، روند صعودی کلی خود را آغاز کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا